Samsung Polska wprowadza do sprzedaży nową linię 13-calowych monitorów profesjonalnych z serii QBR – QB13R i jego dotykową wersję QB13R-T. Urządzenia mogą być wykorzystane m.in. do poprawy komunikacji z klientami w placówkach handlowych i usługowych czy jako tablice informacyjne w przestrzeniach biurowych. Główne cechy urządzeń to rozdzielczość Full HD, matowa matryca, smukła konstrukcja, praca w trybie 16/7 oraz wbudowany player MagicINFO, umożlwiający łatwe zarządzanie treścią.

Komunikacja z klientem zmierza w kierunku pogłębionej interakcji w miejscu dokonywania decyzji zakupowych. Dzięki wykorzystaniu monitorów profesjonalnych 13” z serii QBR, klient może zapoznać się z dodatkowymi informacjami na temat usługi lub produktu, bez konieczności pytania sprzedawcy czy uruchamiania przeglądarki internetowej. Szczególnie wersja dotykowa, dzięki 10 punktowemu ekranowi dotykowemu i krótkiemu czasowi reakcji, pozwala na tworzenie nowych interakcji z klientami.

Kompaktowa budowa i łatwa obsługa
Kompaktowa konstrukcja, z płaską tylną obudową pozwala na instalację monitora praktycznie w dowolnym miejscu. Można powiesić go na ścianie, wykorzystać znajdujące się w zestawie ergonomiczne nóżki i postawić na ladzie czy bezpośrednio obok produktu lub wkomponować w infokiosk.

Oba modele mają wbudowany player MagicINFO S, wspierany przez system Tizen, co pozwala na płynne odtwarzanie multimediów. Platforma SSSP umożliwia także łatwą rozbudowę treści dzięki ulepszonej kompatybilności z wieloma formatami sieciowymi. Za sprawą scentralizowanego odbiornika IR, każdy wyświetlacz odbiera sygnał bezpośrednio przez panel, co pozwala na sterowanie urządzeniem za pomocą pilota z dowolnego miejsca, a wbudowane Wi-Fi pozwala na bezprzewodowe i zdalne zarządzanie ekranem i treścią.

Bezpieczeństwo i niezawodność
Za bezpieczeństwo treści i urządzeń odpowiada autorski system zabezpieczeń Samsung Knox, który zapewnia trzywarstwową ochronę na poziomie aplikacji, platformy i sprzętu. Wyświetlacze spełniają także wymogi kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) klasy B oraz wymogi normy IP5x, co gwarantuje niezawodność działania w środowiskach o dużym zapyleniu.