Spółka InPostu w Wielkiej Brytanii rozpoczęła współpracę z South Western Railway – przewoźnikiem kolejowym, który obsługuje trasy między Londynem a południowo-wschodnią Anglią. W ramach kontraktu 40 nowych maszyn InPost zostanie rozmieszczonych na 14 stacjach w regionie Wielkiego Londynu. W planach jest także zainstalowanie kolejnych Paczkomatów na głównych podmiejskich węzłach kolejowych – m.in. w Bracknell, Basingstoke i Woking. South Western Railway przewozi ponad 300 milionów pasażerów rocznie. Popularność maszyn InPost wzrasta ze względu na olbrzymie zapotrzebowanie na usługi bezkontaktowe.

„Koleje miejskie w regionie Wielkiego Londynu są dla lokalnych społeczności bardzo ważnym środkiem transportu do pracy i szkół. Rozmieszczenie Paczkomatów na 14 stacjach kolejowych pozwoli naszym nowym klientom przekonać się o ogromnej wygodzie odbierania paczek po drodze do domu, nawet gdy pracuje się do późnych godzin nocnych. Dostępność maszyn 24/7 uwalnia użytkowników od ograniczeń związanych z godzinami otwarcia standardowych placówek pocztowych i punktów odbiorów. Paczkomaty zapewniają naszym klientom bezpieczne, bezkontaktowe odbieranie przesyłek. Zależy nam na dostępności naszych maszyn nie tylko w największych miastach Wielkiej Brytanii, dlatego w planach mamy rozmieszczanie kolejnych Paczkomatów na dalszych odcinkach kolei podmiejskich. W Polsce popularność maszyn InPost w dużych miastach i mniejszych miejscowościach jest niemal taka sama” – powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

Jeszcze w maju br. InPost postawił 24 Paczkomaty przy sklepach sieci Lidl w Wielkiej Brytanii, rozbudowując tym samym swoją sieć na Wyspach. Nowe maszyny są zlokalizowane m.in. w Londynie, Birmingham i Manchesterze. W Paczkomatach InPost można odebrać przesyłki z wielu sklepów oferujących sprzedaż online w UK – w tym Boohoo, Holland&Barrett czy marek JD Group. Klienci mogą także za pośrednictwem maszyn zwrócić lub wysłać przesyłki przewoźników Hermes, DHL oraz DX. Paczkomaty InPost W Wielkiej Brytanii można znaleźć także przy sklepach sieci Morrisons, dworcach kolejowych oraz na stacjach benzynowych BP i Esso. Z usługi nadania paczek w Paczkomatach InPost można skorzystać także przez stronę parcel2go.com – brytyjską porównywarkę usług logistycznych wielu dostawców.