Panasonic ogłosił rozpoczęcie sprzedaży w Europie flagowej serii profesjonalnych monitorów LCD do tworzenia ścian video. Dzięki najcieńszej na rynku ramce monitory VF2H i VF2 pozwalają uzyskać niemal jednolity obraz wyświetlany na kilku ekranach, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w branży handlu detalicznego, przestrzeniach publicznych, pomieszczeniach kontrolnych czy salach posiedzeń.

Przy tworzeniu dużych, efektownych instalacji digital signage w pomieszczeniach można zauważyć liczne zalety modeli serii VF2 w porównaniu ze ścianami video złożonymi z monitorów LED. Obrazy oglądane z mniejszej odległości są wyraźniejsze, co ma szczególne znaczenie w przypadku pomieszczeń kontrolnych i sal konferencyjnych. Są też lepiej widoczne dla osób patrzących na ekran z boku pod kątem. Z praktycznego punktu widzenia monitory zapewniają więcej opcji łączności oraz charakteryzują się mniejszą głębokością, co jest szczególnie istotne w kontekście montażu w ścianach. Urządzenia mają wbudowane funkcje awaryjnego przełączania sygnału, dzięki czemu stanowią niezawodne rozwiązanie odpowiednie do ciągłej pracy w trybie całodobowym.

Dzięki wyjątkowo wąskiej ramce monitorów VF2H i VF2 firmy Panasonic odstęp między obrazami ma zaledwie 0,88 mm, co sprawia, że staje się praktycznie niewidoczny. Nawet z bliska obramowania monitorów są praktycznie niedostrzegalne, dzięki czemu uzyskuje się jednolity, robiący niesamowite wrażenie obraz wielkoformatowy.

55-calowe praktycznie bezramkowe wyświetlacze D-LED LCD zapewniają najwyższej jakości obraz o jasności 700 cd/m² (model VH2H) lub 500 cd/m² (model VF2). Aby zapewnić doskonałą widoczność niezależnie od kąta patrzenia, oba modele wyposażono w panel IPS z powłoką antyodblaskową, która rozprasza światło słoneczne i sztuczne oraz niweluje refleksy zewnętrzne. Dzięki takiemu rozwiązaniu nowe monitory Panasonic doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach kontrolnych i przestrzeniach publicznych.

Każdy wyświetlacz stosowany w instalacji wieloekranowej jest wstępnie skalibrowany z myślą o zminimalizowaniu różnic kolorystycznych, co przekłada się na stałą, spójną jakość obrazu i łatwą konfigurację. Dzięki automatycznej korekcie jasności urządzenia z obu serii automatycznie przyjmują prawidłową jasność podświetlenia, zapewniając wysoki kontrast przy zoptymalizowanym poborze mocy przez dłuższy czas.

Wyświetlacze wykorzystują technologię DIGITAL LINK, która ułatwia instalację i konfigurację. Oparta na technologii HDBaseT łączność DIGITAL LINK umożliwia transmisje sygnałów audio, video oraz poleceń sterujących na bardzo dużych odległościach. Można ją również zastosować do szeregowego połączenia wielu wyświetlaczy za pomocą pojedynczego kabla, co eliminuje konieczność stosowania rozdzielaczy video i innych urządzeń do przekazywania sygnałów.

Dzięki wbudowanej funkcji awaryjnego przełączania w przypadku wystąpienia przerwy w przesyłaniu głównych sygnałów video i audio system natychmiast przełączy się na sygnały zastępcze. Jeśli sygnały główne zostaną przywrócone, wyświetlany będzie oryginalny obraz. Dzięki temu urządzenia z tej serii doskonale nadają się do pomieszczeń kontrolnych i do innych zastosowań, w których kluczowa jest nieprzerwana praca.