Krakowska spółka SALESmanago Marketing Automation w Q1 2017 wygenerowała 12,4 mln PLN przychodów w stosunku do 4,4 mln PLN w Q1 2016, notując kolejny rekordowy kwartał z prawie 200% wzrostem. Aż 70% nowego przychodu spółki pochodzi ze sprzedaży eksportowej.

Głównymi rynkami dla SALESmanago poza Polską są Hiszpania, Włochy i rynek Niemiecki, na których firma współpracuje z grupą ponad 700 partnerów sprzedażowych. W pierwszym kwartale 2017 roku do grona resellerów SALESmanago w Europie dołączyło ponad 100 nowych firm.

W ostatnich miesiącach firma zaprezentowała swoją własną technologię Machine Learning & AI Engine o nazwie Copernicus, która wzbogaca klasyczne metody personalizacji o inteligentne samouczące się algorytmy przewidujące nie tylko produkty, które powinny zostać zaoferowane, ale również kanał marketingowy oraz czas, w którym zasugerowanie produktu powinno nastąpić.

Ponadto, spółka wprowadziła SALESmanago Marketing AppStore – nowy koncept dostarczania rozwiązań klasy marketing automation dla małych i średnich firm. Dzięki niemu klienci mają możliwość zakupu poszczególnych funkcjonalności marketing automation i pełnej personalizacji swoich rozwiązań marketingowych.

“Jesteśmy bardzo zadowolony z wyników osiąganych przez spółkę. Kontynuujemy intensywną pracę zmierzającą do tego, aby zostać liderem na europejskim rynku marketing automation – mówi Grzegorz Błażewicz, Założyciel i Prezes Zarządu spółki.

Rok 2016 spółka zamknęła przychodami na poziomie 29 mln PLN i potroiła zatrudnienie. W kwietniu 2017, w Sofii, firma wygrała Webit Award w kategorii Best Innovation For Commerce And Brands for CEE Region. World Economic Forum w ostatnim czasie wytypowało SALESmanago jako kolejnego polskiego jednorożca.

SALESmanago Marketing Automation to najszybciej rozwijająca się platforma do automatyzacji marketingu w Europie. Firma założona w 2011, z siedzibą główną w Krakowie, zatrudnia obecnie ponad 200 osób w oddziałach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Indiach. Z usług firmy korzysta ponad 6000 firm w 40 krajach, z czego 80% klientów to przedsiębiorstwa z sektora B2C i sklepy internetowe. Do głównych klientów zaliczyć można takie firmy jak Orange, Amrest, WWF, Yves Rocher, Timberland, Aviva, ToyR Us, Praktiker, czy Telefonica. SALESmanago uzyskało wsparcie inwestycyjne w dwóch rundach od Integer ($2,5 mln w marcu 2014) i 3TS (Cisco, EIF; $6mln w marcu 2016).