Raty PayU to pierwsze w Polsce rozwiązanie umożliwiające zakupy ratalne całkowicie online – bez podpisywania papierowej umowy i bez przedstawiania zaświadczeń o dochodach z miejsca zatrudnienia. Od teraz, poza Allegro i Agito.pl, wygodny system ratalny jest już dostępny również w 6 tys. e-sklepów, które korzystają z płatności PayU. Liczba e-sklepów, które będą mogły zaoferować raty PayU swoim klientom będzie systematycznie rosła.

Wszystkie czynności związane z otrzymaniem rat PayU przez kupującego w sklepie online załatwia się przez internet, nawet w 15 minut, w związku z czym jest to chętnie wybierana metoda płatności.

– Zakończyliśmy niedawno program pilotażowy w wybranych sklepach internetowych i jesteśmy gotowi udostępnić raty PayU na szeroką skalę. Z naszych doświadczeń wynika, że dzięki wdrożeniu tej metody płatności sklep może potencjalnie zwiększyć obroty nawet o 10 proc. Wynika to z tego, że dostępność rat zachęca kupujących do wyboru droższych produktów lub tych wcześniej niedostępnych z uwagi na brak funduszy, albo zbyt skomplikowany proces zakupów na raty – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU SA.

Raty PayU zostały automatycznie włączone w wybranej grupie ponad 6 tys. e-sklepów obsługiwanych przez PayU. W tym przypadku na ekranie wyboru metod płatności w procesie zakupowym płatność ratalna jest już dostępna obok przelewów i kart płatniczych. W pozostałych e-sklepach, które korzystają z płatności PayU, raty zostaną włączone po wcześniejszym kontakcie z Biurem Obsługi Klienta, które przyjmuje zgłoszenia pod adresem raty@payu.pl.