W maju First Data Polska zakończy wdrażanie systemu płatności mobilnych BLIK i udostępni go w dziesiątkach tysięcy sklepów i punktów usługowych na terenie całej Polski. Od tej pory smartfonem będzie można zapłacić m.in.za pośrednictwem popularnych terminali płatniczych Polcard.

BLIK staje się coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem płatniczym. Od  maja system będzie  udostępniany we wszystkich terminalach POLCARD.

– W ciągu zaledwie kilku miesięcy od oficjalnej premiery BLIK stał się dostępny dla prawie 600 tys. osób. Cieszymy się, że dzięki wdrożeniu BLIKA w terminalach płatniczych POLCARD, damy naszym klientom szansę na realizowanie transakcji smartfonami w dodatkowych 60 tys. terminali w tym roku. Rozszerzanie sieci akceptacji systemu to nasz priorytet. Przypomnę że BLIKIEM można już płacić w większości polskich sklepów internetowych. Można również wypłacać gotówkę z ponad 5,5 tys. bankomatów. Teraz dokonaliśmy znacznego rozszerzenia możliwości płatności mobilnych w tradycyjnej sieci handlowej. W krótkim czasie chcemy uzyskać ponad 150  tys. punktów akceptujących płatność BLIKIEM. To zasadnicze zagadnienie dla tworzenia powszechnego i użytecznego dla klientów systemu płatności mobilnych- mówi Grzegorz Długosz, Wiceprezes Polskiego Standardu Płatności.

Współpraca pomiędzy Polskim Standardem Płatności a First Data Polska została nawiązana 20 listopada ubiegłego roku. Na mocy zawartej wówczas umowy rozpoczęto intensywne prace nad udostępnieniem BLIKA w sieci akceptacji POLCARD.

– Zwiększamy naszą innowacyjność i koncentrujemy się na dostarczaniu najnowocześniejszych rozwiązań, aby jeszcze lepiej wspierać naszych Klientów w rozwoju ich działalności. Chcemy, aby mogli w pełni korzystać ze wszystkich dostępnych na rynku systemów płatniczych, dlatego jako jedni z pierwszych udostępnimy BLIK w sieci akceptacji POLCARD, przyczyniając się do upowszechnienia płatności mobilnych w całej Polsce. – komentuje Grzegorz Łapiński, Dyrektor Generalny obszaru Merchant Solutions z First Data Polska.

Obecnie z BLIKA mogą korzystać Klienci:Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK,ING Banku Śląskiego, mBanku w tym Orange Finanse oraz PKO Banku Polskiego i Inteligo.