Firma ABC Data, dystrybutor IT, rozpoczęła współpracę z firmą KGUARD Security. Od lipca w portfolio dostępne są  zestawy do monitoringu i nadzoru – „Zrób to sam!”.

W ofercie giełdowego dystrybutora znalazły się zestawy do nadzoru wprowadzone przez firmę KGUARD. Zestaw podstawowy KG-CA104-H02  zawiera wszystkie elementy jakie są potrzebne do stworzenia profesjonalnego systemu nadzoru. Użytkownik nie musi martwić się wyborem kamer, rejestratora, itp. Dobrane elementy, doskonały rejestrator z technologią H.264 oraz kamery, które mogą pracować na zewnątrz i wewnątrz budynku z własnym podświetleniem podczerwienią stanowią kompletny zastaw. Najważniejszą zaletą  produktu KGUARD jest fakt, że monitoring można podłączyć i uruchomić samemu, stąd promowany jest hasłem „Zrób to sam!”.
Rejestrator KGUARD podłączony do internetu umożliwia monitorowanie z dowolnego miejsca na świece przez przeglądarkę Internet Explorer lub przez smartfony działające w oparciu o popularne systemy operacyjne. Dodatkowo w pakiecie znajduje się profesjonalne oprogramowanie do nadzoru i zdalnego dostępu.