Internet jest najszybciej rozwijającym się kanałem sprzedaży produktów IT. Podążając za trendami, Action rozszerzyła, na mocy umowy podpisanej z Microsoft, swoją działalność o cyfrową dystrybucję oprogramowania. Kontrakt umożliwi znaczne rozszerzenie grona dotychczasowych klientów.

Kontrakt z Microsoft to dla nas przełom w elektronicznej dystrybucji oprogramowania. Dzięki podpisanej umowie możemy być dostawcą dla zupełnie nowej dla ACTION grupy resellerów i kanałów sprzedaży. Mowa np. o wydawcach portali internetowych, blogach, kioskach z kodami elektronicznymi – komentuje Sławomir Harazin, Wiceprezes Zarządu Action S.A.

Umowa daje Action dostęp do portfolio produktów Microsoft, szczególnie w kontekście nowoczesnych metod sprzedaży elektronicznej oraz integracji z systemami dostawców. Elektroniczna dystrybucja niweluje koszty związane z logistyką, a jednocześnie umożliwia szybkie dotarcie do klienta w czasie rzeczywisty. Kontakt z partnerami będzie oparty o zintegrowany interfejs, co usprawni oraz przyspieszy komunikację

Do oferty Action dołączą produkty Windows, Office oraz subskrypcje Xbox.