ACTION, dystrybutor sprzętu IT, RTV/AGD podjął decyzję o utworzeniu nowej spółki Action Innovative Solutions zajmującej się rozwojem branży beaconów.

Rynek beaconów oparty jest na koncepcji Internet of Things. To jeszcze raczkująca, ale jedna z najbardziej perspektywicznych dziedzin branży IT. Beacony to małe nadajniki sygnału radiowego, które mogą komunikować się z naszymi smartfonami. Te rozwiązania zaczynają zdobywać coraz większe zainteresowanie klientów. Beacony możemy spotkać już w muzeach, centrach handlowych i na lotniskach.

Sztandarowym produktem Action Innovative Solutions jest system Blueanker czerpiący z najnowszych osiągnięć technologii mobilnych. Urządzenie w prosty sposób zmienia miejską przestrzeń w przyjazne strefy służące członkom społeczności do zabezpieczenia pojazdów takich jak rowery, samochody czy motocykle. Blueanker beacon będący integralną częścią zestawu, odgrywa rolę uniwersalnego, osobistego zabezpieczenia zarówno dla indywidualnego konsumenta, jak i klienta biznesowego. Autonomiczny nadajnik wyposażony w sensory MEMS pozwala nadzorować wszystko to co dla użytkownika najważniejsze. Funkcjonalności wykorzystywane w aplikacji mobilnej umożliwiają m.in. rejestrowanie ruchu, monitorowanie wyjścia z bezpiecznej strefy czy tworzenie społeczności wirtualnej stale rozwijającej projekt.