Adyen, platforma technologii finansowych, ogłasza, że jako pierwsza wprowadza funkcję Click to Pay na wszystkich dostępnych rynkach. Innowacyjna metoda umożliwia kupującym online pominięcie etapu wpisywania danych karty i płatność za pomocą kilku kliknięć. Rozwiązanie opiera się na technologii automatycznego uzupełniania informacji, upraszczając doświadczenia płatnicze na wszystkich urządzeniach, z których korzysta klient. Tym samym likwiduje powszechny problem ręcznego wprowadzania informacji z kart w końcowym etapie płatności w sieci. Click to Pay to najnowszy krok w kierunku płynniejszych doświadczeń kupujących i zwiększonej konwersji globalnych przedsiębiorstw.

„Wiele firm wciąż zmaga się z niską konwersją w procesie checkout, zwłaszcza jeśli chodzi o kupujących, którzy odwiedzają sklep po raz pierwszy lub wyłącznie jednorazowo” – komentuje Edgar Verschuur, Global Head of Payments w Adyen. „Z pomocą szeregu globalnych inicjatyw płatniczych dokładamy starań, aby pokonać to wyzwanie. Poprzez osadzenie Click to Pay w oferowanym przez nas przepływie płatności online, eliminujemy potrzebę ręcznego wprowadzania danych kart przez konsumentów. Dzięki temu kupujący finalizują swój zakup szybciej, bardziej intuicyjnie i z mniejszym ryzykiem błędu, co ostatecznie napędza naszym klientom przychody.”

Każdy kolejny krok, jaki konsument napotyka na swojej drodze zakupowej, zwiększa szanse na porzucenie przez niego koszyka. Aby zwalczyć takie ryzyko na etapie płatności, Adyen tworzy rozwiązania ułatwiające i przyspieszające rozliczenia online – przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i zaufania. Ręczne wprowadzanie danych karty do każdego zakupu to etap podatny na pomyłki i tym samym częste ognisko frustracji klienta. Zamiast tego, Adyen pobiera w imieniu kupującego historycznie używane i preferowane informacje o karcie, nawet jeśli zakupu dokonujemy jako niezarejestrowany gość. Technologia oszczędza czas i ogranicza wysiłek, a także zapewnia kupującym komfort – nie muszą oni dzielić się danymi kart ze wszystkimi firmami, u których dokonują transakcji.

Click to Pay to kolejna część wachlarza funkcjonalności płatniczych Adyen. Tym samym fintech kontynuuje transformację transakcji w kierunku bardziej płynnych i bezpiecznych. Najnowsze rozwiązanie poprawia konwersję, autoryzację oraz doświadczenie klienta i jest obsługiwane przez główne systemy kart, w tym Mastercard oraz Visa.