W weekend między 4 i 6 grudnia 2020, w 17 punktach handlowych usytuowanych w 9 miastach Polski przeprowadzona została akcja promocyjna dla nowej marki kawy Costa Coffee.

Działania zrealizował OEX Cursor wykorzystując zespół merchandisingu mobilnego, który na ten weekend zamienił się w team promotorów marki.

Główną zaletą mobilnej formy usługi merchandisingowej jest duża elastyczność w realizacji zlecenia. Kluczowe są odpowiednie kompetencje zespołu: wiedza i praktyka w zakresie różnorodnych technik merchandisingowych, sprzedażowych i promocyjnych. Oprócz monitoringu sytuacji, kontaktów z dostawcami i wsparciu zespołów stacjonarnych merchandiser mobilny zgłasza pomysły na aktywacje dodatkowych ekspozycji produktowych czy samych metod promocji.

– Mobilny Team Costa to coś więcej niż sam merchandising w punkcie sprzedaży. Realizujemy rozszerzone działania w obszarach budowania widoczności produktu. Modyfikujemy obszar sekcji kawy w celu zwiększania udziału półkowego, wstawiamy wyspy paletowe oraz dodatkowe ekspozycje i dokonujemy ich zatowarowania. Dbamy o ciągłość dostępności produktu poprzez rekomendowanie zamówień oraz przeprowadzanie aktywności ambasadorskich w rynku, w bardzo wysokiej jakości, zgodnie ze zdefiniowanym obrazem sukcesu przez Coca-Cola HBC Polska – mówi Tomasz Staszczuk Account Director OEX Cursor.

W takim projekcie pracownicy wyposażeni są w samochody służbowe i urządzenia mobilne z zainstalowanym systemem do dynamicznego zarządzania planem pracy oraz raportowania online. Dzięki temu możliwe jest szybkie dotarcie merchandisera mobilnego do punktu i sprawna realizacja zadań.

Akcja przeprowadzona przez OEX Cursor miała na celu wzmocnienie rozpoznawalności kawy Costa Coffee poprzez spójną komunikację wizualną nawiązującą do brandingu znanego klientom z kawiarni Costa. W realizację zaangażowanych było 10 merchandiserów – ambasadorów marki, którzy aktywnie zachęcali klientów do zapoznania się z nową propozycją produktu. W trakcie jednego weekendu sprzedano 800 kg promowanej kawy.