Aleja Bielany systematycznie inwestuje w projekty związane z rowerzystami. Z myślą o klientach poruszających się po mieście tym środkiem transportu, Aleja Bielany otworzyła kolejną część bezpiecznej trasy umożliwiającej swobodny i szybki dojazd do centrum handlowego. To tylko jedno z udogodnień przygotowanych przez Aleję Bielany dla rowerzystów. Przy centrum handlowym można bez problemu zaparkować rower, skorzystać z samoobsługowego punktu napraw, a także wypożyczyć rower miejski.

Od niedawna rowerzyści kierujący się do Alei Bielany mogą korzystać z trasy rowerowej powstałej w wyniku modernizacji tras komunikacyjnych łączących centrum handlowe z pozostałą częścią miasta. Nowo powstała część ścieżki została połączona z rozbudowaną siecią wrocławskich dróg rowerowych, dzięki czemu dojazd do Alei Bielany jest szybki i bezpieczny. Rozbudowa sieci ścieżek rowerowych wokół Alei Bielany rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy też postała część trasy wiodąca do Alei Bielany od strony Wałbrzycha. Prace nad drogą od strony Wrocławia dobiegły końca w połowie maja.

Dodatkowe połączenia skracają czas dojazdu do Alei oraz poprawiają bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówi Ewa Kolondra, dyrektor Alei Bielany – Wrocławianie bardzo chętnie przesiadają się na rowery. Na ulicach miasta widać coraz więcej osób poruszających się tym środkiem transportu. Zauważamy ten trend i od lat wspieramy pro ekologiczne projekty, dlatego też zainwestowaliśmy w rozwiązania ułatwiające rowerzystom dojazd do naszego centrum.

Do Alei Bielany bez problemu dotrą również użytkownicy popularnego w ostatnich latach Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Pojazdy można wypożyczyć i oddać w stacji, znajdującej się na parkingu centrum. Klienci Alei Bielany, którzy przyjadą na ulicę Czekoladową na rowerze, w razie potrzeby mogą skorzystać bezpłatnie z samoobsługowej stacji napraw, gdzie nie tylko napompują koła, ale przy pomocy dostępnych narzędzi naprawią proste usterki w swoich pojazdach. Dzięki nowej trasie i innym ułatwieniom, klienci Alei Bielany mogą w pełni korzystać z sezonu rowerowego i połączyć zakupy z rekreacją.