Alior Bank oraz Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności przystąpiły do Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego Fundacji „Polska Bezgotówkowa”. Dzięki wspólnej akcji liderów rynku płatności elektronicznych, polscy przedsiębiorcy zyskają dostęp do nowoczesnych form płatności, dzięki bezpłatnej instalacji terminali płatniczych, a także ich bezkosztowe utrzymanie przez 12 miesięcy.

„Program terminalizacji Polski, w którym bierzemy udział wraz z Alior Bankiem, to niewątpliwie największa tego typu inicjatywa w historii kraju, która pomoże polskim przedsiębiorcom otworzyć się na nowe technologie w dziedzinie płatności. Wierzymy, że połączone siły Polskich ePłatności i Alior Banku zapewnią najefektywniejsze dla przedsiębiorców wykorzystanie szansy, którą daje Program Polska Bezgotówkowa” – mówi Jarosław Mikos, prezes Polskich ePłatności.

Akcja skierowana jest do właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, którzy chcieliby wdrożyć płatności bezgotówkowe i jednocześnie nie akceptowali tej formy płatności w swoich punktach handlowo-usługowych w okresie ostatnich 12 miesięcy. Przedsiębiorca, który przystąpi do programu, zyska pełne wsparcie finansowe zakładające pokrycie kosztów związanych z instalacją terminala, jego serwisowaniem, a także obsługą płatności elektronicznych przez rok. Każda firma może otrzymać maksymalnie 3 urządzenia. Polskie ePłatności (PeP) zadbały o jak najszerszy zakres urządzeń do wyboru, oferując przedsiębiorcy terminale stacjonarne, przenośne oraz mobilne
mPOS-y.

Dla firm, które nie zakwalifikują się do Programu Fundacji „Polska Bezgotówkowa”, Alior Bank we współpracy z PeP przygotował ofertę specjalną.

„Dzięki wspólnej ofercie Alior Banku i Polskich ePłatności właściciele firm, które nie mogą przystąpić do Programu „Polska Bezgotówkowa”, zyskają dostęp do nowoczesnych terminali płatniczych Polskich ePłatności, a także rachunku firmowego Partner Alior Banku, którego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne pod warunkiem rozliczenia jednej transakcji miesięcznie, przy wykorzystaniu urządzenia PeP” – mówi Maciej Surdyk, dyrektor zarządzający Pionem Rozwoju Przedsiębiorstw w Alior Banku.

Podobnie jak uczestnicy Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, klienci Alior Banku i Polskich ePłatności korzystający z oferty specjalnej mogą liczyć na bezpłatną instalację terminali płatniczych i ich serwis, a także szkolenie personelu oraz całodobowe wsparcie.