Serwis Alior Banku zafirmowani.pl to praktyczny przewodnik po prawnych i finansowych zawiłościach zarówno dla przedsiębiorców z długą historią biznesu, jak i start-upów. Wszystkim zapewnia profesjonalne wsparcie w prowadzeniu i rozwijaniu działalności gospodarczej. Alior Bank właśnie wprowadził do niego nowe wygodne rozwiązania – m.in. zbiór edytowalnych plików przydatnych w każdej firmie.

Serwis udostępnia bezpłatną aplikację księgową z możliwością generowania obowiązkowego pliku JPK VAT. Teraz przedsiębiorcy mogą także generować JPK_FA (faktury VAT), JPK_PKPiR (podatkowa księga przychodów i rozchodów) oraz JPK_EWP (ewidencja przychodów). Mają również możliwość prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów, wystawiania faktur, naliczania odpisów amortyzacyjnych oraz – dzięki integracji z bazą REGON oraz CEIDG – zaciągania danych kontrahentów na podstawie numeru NIP.

– Od lipca tego roku na portalu zafirmowani.pl udostępniliśmy również możliwość rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego. Użytkownicy portalu mogą prowadzić ewidencję przychodów, ewidencję VAT oraz generować JPK i zeznanie PIT-28. Portal został też rozszerzony o usługę windykacji online firmy Vindicat, która umożliwia skuteczne odzyskanie pieniędzy z niezapłaconych przez kontrahentów faktur. Kolejną nowością jest usługa mikrofaktoringu firmy InviPay, w ramach której przedsiębiorca może od razu otrzymać środki na rachunek firmowy za wystawione przez siebie faktury z odroczonym terminem płatności. Cały proces jest prosty i przejrzysty i odbywa się całkowicie online – mówi Ewa Małecka, Dyrektor Działu Usług Dodanych w Alior Banku.

Użytkownicy portalu zafirmowani.pl otrzymują także bezpłatny dostęp do specjalnej bazy dokumentów – tj. zbioru edytowalnych plików, które są niezbędne w każdej firmie, kontaktów z ekspertami, artykułów i materiałów wideo na temat podatków, kadr i HR, marketingu oraz bezpieczeństwa.

Przedsiębiorcy mogą również skorzystać ze specjalnych ofert i rabatów przygotowanych przez partnerów portalu oraz tworzyć wirtualne wizytówki – co ułatwia nawiązywanie kontaktów i pozyskiwanie nowych kontrahentów.

Serwis zafirmowani.pl skierowany jest do nowych i dotychczasowych klientów z segmentu mikro i małych firm. Rejestracja i korzystanie z niego są bezpłatne dla wszystkich użytkowników.