Użytkownicy platformy Allegro padli ofiarą próby oszustwa. Serwis ostrzega swoich klientów, żeby nie odpowiadali na maila, który informuje o rzekomym zablokowaniu kont.

Na profilach społecznościowych platformy internetowej Allegro pojawił się komunikat, w którym ostrzega się klientów przed mailami, których autor podszywając się pod Allegro próbuje nakłonić klientów do podania swoich danych na temat logowania. Jest to próba wyłudzenia informacji, które pozwolą oszustom ukraść tożsamość klientów serwisu.

Przed fałszywym mailingiem ostrzega następujący komunikat: “Uwaga na oszustów, podszywających się pod Allegro! Jeżeli otrzymacie podejrzanego maila (np. takiego, jak ten poniżej), w którym znajduje się prośba o przekazanie jakichkolwiek danych, piszcie do nas na adres phishing@allegro.pl.”

Serwis zaleca zachowanie czujności zwłaszcza wtedy, gdy e-mail oprócz odnośnika do logowania zawiera: groźbę zablokowania konta, prośbę o potwierdzenie swoich danych, groźbę usunięcia konta, informację o podejrzanych transakcjach na koncie, informację o prywatnej wiadomości,  czy zapytanie o niewystawianą ofertę.