Firma Jantar zainstalowała kolejne kasy samoobsługowe. W Delikatesach Alma Market pojawiło się 8 nowych urządzeń NCR SelfServ Checkout.
W dwu sklepach zainstalowano po cztery kasy samoobsługowe NCR SelfServ Checkout, które umożliwiają klientom szybkie i przyjemne zakupy. Każde z urządzeń wyposażone jest w moduł do obsługi płatności za pomocą gotówki i karty. Jantar wykonała integrację oprogramowania NCR z systemem sprzedażowym.

Kupując poprzez samoobsługową kasę klient sam przesuwa opakowania przez czytnik skanując kody kreskowe towarów. Klient wypełnia czynności zgodne z komunikatami wyświetlanymi na ekranie oraz informacjami głosowymi. Wysoce intuicyjny interfejs użytkownika pomaga w dokonaniu transakcji i dostarcza przyjemności z zakupów. Kupujący, zgodnie ze swoimi preferencjami, korzysta z automatu gotówkowego, który wydaje resztę lub zintegrowanego systemu obsługi kart płatniczych oraz bonów towarowych. Kasa kontroluje wagę towarów w celu wykrycia niezeskanowanego produktu dodanego po naliczeniu należności za zakupiony towar. Platforma sprzętowa NCR w połączeniu z odpowiednio dobranym oprogramowaniem gwarantuje niezawodność proponowanego rozwiązania oraz pozwala na współpracę z dowolnym programem magazynowym działającym w placówce.