Dwie wiodące firmy pracują razem, aby stworzyć opartą na surowcach odnawialnych alternatywę dla plastiku w wielopakach napojów butelkowanych

DS Smith, wiodący dostawca proekologicznych opakowań z tektury falistej, ogłosił dziś współpracę z Krones, dostawcą maszyn i systemów pakujących, w celu stworzenia ECO Carrier – zrobionej z surowców odnawialnych alternatywy dla folii termokurczliwej do butelek wielopakowych PET.

Rozwiązanie ECO Carrier po raz pierwszy zostało pokazane podczas targów drinktec w Monachium (12–16 września). Przeznaczone jest do zautomatyzowanego systemu pakowania opracowanego przez firmę Krones dla linii LitePac Top. System, który jest ekoalternatywą dla plastiku, wykorzystuje klipsy z tektury falistej, aby utrzymać butelki PET razem. Jest szczególnie efektywny przy butelkach od 1 L do 1,5 L w multipackach 2×2 lub 3×2.

Marc Chiron, Sales, Marketing & Innovation Director, Packaging w DS Smith powiedział: „Nasi klienci oczekują ekologicznych rozwiązań, które zastąpią plastik, przy jednoczesnej bezproblemowej integracji z ich liniami produkcyjnymi”.
„Dzięki współpracy z Krones jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom zmniejszyć użycie tworzyw sztucznych, podnieść poziom recyklingu i przejść na gospodarkę cyrkularną. Nasze rozwiązanie umożliwia tę transformację, ponieważ jest łatwe do wdrożenia, w pełni przetwarzalne i oparte na wykorzystaniu surowców odnawialnych” – wyjaśnił.

Wolfgang Huber, szef działu Order Center and Assembly, Packaging Technology w Krones dodał: „Nasza współpraca z DS Smith odzwierciedla wspólne ambicje naszych firm w zakresie zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest tworzenie rozwiązań odpowiadających na rosnące dążenie konsumentów do prowadzenia przyjaznego dla klimatu i środowiska stylu życia”.
„Będąc globalnym dostawcą gotowych rozwiązań, mamy wiedzę, technologię i zasięg, aby wnieść znaczący wkład w zakresie zrównoważonego rozwoju, wykorzystując sprawdzone i najnowocześniejsze maszyny pakujące Krones” – podsumował.

Rozwiązanie Variopac Pro® firmy Krones zostało zaprojektowane w sposób umożliwiający bezproblemową integrację z linią produkcyjną klienta, aby zapewnić maksymalną wydajność i minimalne zakłócenia. Próby w terenie pokazały, że rozwiązanie ECO Carrier jest w pełni wydajne i kompatybilne z Krones Variopac Pro®.

ECO Carrier można również w pełni konfigurować tak, aby producenci mogli umieszczać komunikację marketingową na klipsie kartonowym i papierowej owijce.

Korzyści oferowane przez ECO Carrier wybiegają poza zastąpienie plastiku – zaprojektowany przy użyciu innowacyjnego systemu Circular Design Metrics firmy DS Smith ECO Carrier ma potencjał, by zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 71 proc. w porównaniu z plastikową folią termokurczliwą, w całości nadaje się do recyklingu, w 100 proc. pochodzi ze źródeł odnawialnych i jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego.