Siedem miesięcy od wmurowania kamienia węgielnego i rozpoczęcia budowy, Amazon rozpoczął odbiór przesyłek w swoim pierwszym polskim centrum logistycznym w Sadach koło Poznania.

Po odbyciu szkoleń w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii, pracownicy polskich centrów logistycznych z zaangażowaniem rozpoczęli działania w kraju w ramach zespołu „Sady Launch Team”.

Amazon planuje rozpoczęcie realizacji zamówień klientów pod koniec października tego roku, zatem gromadzenie produktów musi nastąpić szybko. „W tym tygodniu czterystu pierwszych pracowników Amazon w Polsce rozpoczęło prace przy przyjmowaniu przesyłek towarów w Poznaniu. Z dużą satysfakcją obserwujemy, w jak szybkim tempie rośnie nasz asortyment. Jesteśmy zadowoleni, że udało się uruchomić naszą działalność zgodnie
z planem – to zasługa naszego świetnego zespołu w Polsce. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą wysyłkę do klientów, która jest planowana na przyszły tydzień. Równocześnie staramy się o zatrudnienie kolejnych tysięcy pracowników w ciągu najbliższych miesięcy”, powiedział Kerry Person, Dyrektor Operacyjny Amazon w Europie Środkowo Wschodniej.

Pierwszą dostawą w centrum było zbiorcze opakowanie “butelek do karmienia dzieci Medela”.

Nowe centrum logistyczne w Sadach ma powierzchnię 95 000 m2, co odpowiada wielkością 13 boiskom piłkarskim.