ADYEN, globalna platforma płatnicza wybierana przez wiele wiodących firm na świecie, ogłosiła wsparcie Amazon Pay jako nowej metody płatności. Amazon, obsługujący setki milionów kont na całym świecie, umożliwi partnerom i klientom Adyen dostęp do znanego, szybkiego i co najważniejsze, bezpiecznego sposobu płatności online.

Amazon Pay pomoże sprzedawcom Adyen jeszcze bardziej usprawnić proces płatności, pozwalając klientom na wykorzystanie informacji już zapisanych na ich profilu Amazon – bez konieczności tworzenia nowego konta, ponownego wprowadzania informacji o karcie kredytowej lub debetowej, czy wpisywania adresu do faktury i wysyłki. Klienci Adyen uzyskają również dostęp do innowacji, jakie zapewniają zakupy głosowe, m.in. poprzez powiadomienia o planowanej dostawie przekazywane za pośrednictwem asystenta Amazon Alexa. Ta funkcja umożliwia partnerom Adyen proaktywne powiadamianie klientów, gdy ich zamówienie realizowane przez Amazon Pay jest w drodze lub już dotarło.

Adyen będzie wspierać Amazon Pay w takich krajach jak Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Francja, Włochy i Hiszpania. Włączenie tej formy płatności do infrastruktury Adyen sprawi, że transakcje realizowane przy użyciu Amazon Pay płynnie wpasują się w istniejący już system raportowania, rozliczeń i zasad funkcjonowania platformy Adyen.