Answear.com, wiodący e-commerce oferujący modę i design w regionie CEE, otwiera swój jedyny concept store w prestiżowej, warszawskiej Fabryce Norblina. Na 2000 mkw przestrzeni klienci, oprócz najlepszych kolekcji marek premium, będą mogli znaleźć m.in. nowoczesne i inteligentne przymierzalnie VIP, kawiarnię, punkt krawiecki, a także pickup point do odbioru i zwrotu zamówień internetowych. Dzięki nowej przestrzeni Answear.com kontynuuje budowę mocnej pozycji w segmencie premium fashion brands.

– Answear Concept Store to więcej niż sklep. To jedyna taka przestrzeń, gdzie zakupy stają się niezapomnianym doświadczeniem. Zgodnie z naszą filozofią klientocentryzmu, w nowej przestrzeni zamierzamy zadbać o klientów w odpowiedni sposób. Będziemy oferować nie tylko wyselekcjonowane kolekcje od światowych marek modowych, ale także wyjątkową atmosferę, najwyższy poziom komfortu podczas zakupów oraz okazję do relaksu, rozrywki i inspiracji – mówi Krzysztof Bajołek, prezes zarządu Answear.com.

Na 2000 mkw concept store klienci, w podziale na strefy produktowe, otrzymują wszechstronną i zróżnicowaną ofertę marek takich jak m.in. Victoria Beckham, Tory Burch, Rotate, Custommade, Elisabetta Franchi, Liu Jo, Pinko, MICHAEL Michael Kors, Iro, Diesel, AllSaints, Vanda Novak, Coach, Swarovski, czy Furla, a także adidas, Calvin Klein, Boss, Tommy Hilfiger czy Polo Ralph Lauren. Oferta obejmuje asortyment męski, damski i dziecięcy. Dostępne będą także marki z kategorii home & lifestyle w dziale home.

Miejsce wyróżnia się designem, uwagę przykuwają niestandardowe meble zaprojektowane na potrzeby concept store, drewniana podłoga oraz olbrzymie i wykonane z prawdziwym rozmachem witryny sklepu. Oprócz starannie wyselekcjonowanej oferty marek premium klienci będą mogli skorzystać również z punktu krawieckiego, w którym będzie można spersonalizować i dostosować do swoich potrzeb zakupione rzeczy, a także kawiarni otoczonej roślinną oranżerią.

W zakupach mają pomagać innowacyjne rozwiązania technologiczne obejmujące m.in. przestronne, inteligentne przymierzalnie umożliwiające szybki wybór rozmiaru czy koloru odzieży bez wychodzenia z przymierzalni. Dodatkowo po raz pierwszy na świecie zostaną zastosowane ultranowoczesne komputery kasowe firmy Elo Touch, z dwoma ekranami dla sprzedawcy i klienta, które czynią zakupy interaktywnymi i transparentnymi.

– Jestem przekonana, że nasza nowa przestrzeń pokaże pełną wyjątkowość tego, kim jesteśmy, wprowadzając kolaboracje z markami na najwyższy poziom. Zwłaszcza z tymi, które wciąż mocno opierają swoją ekspozycję o sklepy stacjonarne, dając klientom możliwość obejrzenia na miejscu swoich ekskluzywnych, wysokojakościowych produktów – komentuje Marta Sawicka, dyrektorka marketingu wizerunkowego Answear.com.

Dla marek modowych, szczególnie tych luksusowych i o globalnej renomie, niezwykle ważne są fizyczna obecność oraz bezpośrednia interakcja z klientami, by móc w pełni prezentować swoje najwyższej jakości produkty i być bliżej klientów. Z tego względu uruchamianie salonów sprzedaży jest naturalną decyzją Spółki, która koncertuje się na premiumizacji swojej oferty.

Z racji na dużą skalę działalności Spółki w e-commerce, udział sprzedaży stacjonarnej w całości przychodów nie będzie istotny, ale firma liczy na korzyści wizerunkowe i te wynikające z budowy bliższych relacji zarówno z dostawcami jak i konsumentami.