Posadzki Flowfresh zawierające antybakteryjny dodatek Polygiene®, wykonywane w technologii i z materiałów dostarczanych przez Flowcrete Polska, otrzymały uznawany na całym świecie certyfikat organizacji HACCP International na lata 2017–2019. To już kolejny certyfikat HACCP dla tych posadzek. Dokument potwierdza, że mogą one być stosowane w zakładach spożywczych jako rozwiązanie spełniające światowe wymogi w zakresie jakości i bezpieczeństwa żywności.

Zgodnie ze standardami HACCP, czyli Systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, posadzka w pomieszczeniach przetwórstwa i produkcji żywności powinna mieć łatwą do utrzymania w czystości, higieniczną, nienasiąkliwą powierzchnię, która zachowuje swoje właściwości pomimo intensywnych obciążeń chemicznych, mechanicznych i termicznych.

Trwałe i wytrzymałe, bezspoinowe systemy posadzkowe Flowfresh zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwiać zachowanie wysokiego poziomu higieny przez jak najdłuższy czas, nawet w najbardziej wymagających warunkach pracy, przy maksymalnym obciążeniu linii produkcyjnych. Zawierają one antybakteryjny dodatek Polygiene® wykorzystujący innowacyjną technologię na bazie jonów srebra, która zmniejsza ilość drobnoustrojów na powierzchni posadzki nawet o 99,9%. Ponadto są odporne na silnie działające środki czyszczące i inne substancje typowe dla przemysłu spożywczego, takie jak tłuszcze, kwasy, krew, oleje i cukry oraz tzw. szok termiczny, który występuje między innymi przy czyszczeniu posadzek parą wodną.

Zgodnie ze standardami HACCP, posadzki Flowfresh są elementem współpracującym z systemem zachowania czystości. Mogą być wykonywane z odpowiednim spadkiem w celu sprawniejszego odpływu wody i zanieczyszczeń, możliwe jest także zamontowanie w nich kratek ściekowych. Uzupełnienie posadzek stanowią wyoblone cokoły na styku podłogi ze ścianą, które ułatwiają mycie oraz wypełniają szczeliny, w których mogłyby rozwijać się chorobotwórcze bakterie.

Posadzki Flowfresh są powszechnie stosowane w branży spożywczej, m.in. w zakładach przetwórstwa mięsa, ryb, owoców i warzyw, mleka oraz jaj, w zakładach produkcji i butelkowania napojów, przy produkcji mąk i pasz, w piekarniach i zakładach produkujących słodycze oraz w kuchniach przemysłowych. Poza certyfikatem organizacji HACCP International, antybakteryjne oddziaływanie posadzek Flowfresh zostało przebadane i potwierdzone zgodnie ze standardem ISO 22196.