Apaczka, największy dostawca rozwiązań logistycznych dla e-commerce w Polsce, przejmuje Sendit.pl, wiodącą w Polsce platformę wysyłkową dla klientów indywidualnych.

Apaczka jest największą platformą logistyczną na polskim rynku przesyłek kurierskich. Spółka funkcjonuje jako integrator zajmujący się kompleksową obsługą przesyłek dla sklepów e-commerce, firm z sektora MŚP oraz klientów SOHO (small office/home office). Po połączeniu powstanie najsilniejsza na rynku platforma technologiczna, która w wyniku zwiększenia skali będzie mogła oferować jeszcze szerszy zakres usług i rozwiązań technologicznych dedykowanych dla różnych grup klientów (B2C, B2B i C2X), a także walczyć o miano lidera w swojej branży w całej Europie Środkowej.

Serwis Apaczka.pl od 2009 roku dostarczył swoje usługi do ponad 160 tysięcy klientów, głównie firm z branży e-commerce oraz przedsiębiorców z sektora SOHO/SME, którzy nadali blisko 30 milionów przesyłek. Platforma Apaczka.pl zapewnia klientom rozwiązania pozwalające na kompleksową obsługę logistyczną, oferując usługi wszystkich największych firm kurierskich działających na rynku polskim. Spółka oferuje także najbardziej zaawansowane narzędzia technologiczne pozwalające na sprawne zarządzanie logistyką w branży e-commerce, m.in. integrację z ponad 50 platformami sklepowymi.

Utworzona w 2012 roku platforma Sendit.pl umożliwia zamawianie online usług kurierskich krajowych i zagranicznych oraz nadanie i odebranie przesyłki w dowolnym, wybranym przez klienta punkcie. Sendit.pl świadczy usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak też e-commerce. Za pośrednictwem Sendit.pl zostało już wysłanych ponad 17 milionów paczek.

„Konsekwentnie realizujemy strategię konsolidacji rynku platform logistycznych. Ta transakcja pozwoli nam na dostarczanie docenianych przez Klientów narzędzi i rozwiązań wspierających ich biznes do jeszcze szerszej grupy odbiorców.” – komentuje Marcin Susmanek, Członek Zarządu R2G Polska Sp. z o.o., działającej pod marką Apaczka.

Dzięki przejęciu Sendit.pl Apaczka powiększa portfolio klientów, odbiorców usług przesyłek, a także wkracza ze swoimi rozwiązaniami w dynamicznie rozwijający się segment klientów indywidualnych.

„Dzięki tej transakcji powstanie unikatowa i najsilniejsza platforma na rynku wyposażona w zaawansowane narzędzia do obsługi w szczególności platform e-commerce oraz małych i średnich firm.” – dodaje Zbigniew Ptaszyński, Członek Zarządu Sendit.

Apaczka.pl oferuje wybór największych renomowanych firm kurierskich i transportowych, gwarantujących najwyższą jakość usług, takich jak UPS, DPD, DHL, FedEx, InPost (Kurier i Paczkomaty), Poczta Polska (Pocztex24, Kurier48), TNT, Hellmann, Ambro Express, Pallex, czy Geis. Serwis Apaczka.pl to także bogata oferta usług dodatkowych, takich jak np. pobranie, zwrot dokumentów, dostawy w sobotę, podjazd kuriera z wydrukowanym listem, koszyk zleceń i wiele innych.
„Z dumą obserwujemy dynamiczny rozwój Apaczka, która w wyniku przejęcia Sendit połączy wiedzę i doświadczenia technologiczne wiodących platform krajowych, tworząc unikalny zespół najlepszych talentów w tym segmencie polskiego rynku. Ta transakcja jest elementem naszej ambitnej strategii opartej nie tylko na wzroście organicznym, ale również na konsolidacji rynku. W wyniku zwiększania skali, poszerzania oferty produktowej o komplementarne rozwiązania i konsekwentnej profesjonalizacji zespołu, platforma technologiczna Apaczka będzie mogła świadczyć usługi dla różnych grup klientów (B2C, B2B i C2X) na najwyższym poziomie porównywalnych platform z sukcesem rozwijających się za granicą. Jestem przekonany, że firma ma doskonałą pozycję, aby stać się niekwestionowanym liderem wśród dostawców usług technologicznych w swoim sektorze na terenie Europy Środkowej.” – dodaje Edgar Koleśnik, Partner w Abris Capital Partners.
Właścicielem Apaczka jest spółka zależna funduszu zarządzanego przez Abris Capital Partners, lidera rynku funduszy private equity w Europie Środkowej.