Na rynku pojawiła się nowa aplikacja mobilna BeforeYouGo, która prezentuje innowacyjną stronę ubezpieczeń. Aplikacja jest nowatorskim rozwiązaniem dedykowanym osobom, które chciałyby zakupić ubezpieczenie podróżne. Appka pozwala zawierać polisy w szybki i łatwy sposób, a to wszystko z poziomu telefonu komórkowego. Ubezpieczenie turystyczne dostępne jest w trzech wariantach i zapewnia natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach podczas podróży.

Aplikacja została stworzona przez firmę BeforeYouGo, a za realizację świadczeń ubezpieczeniowych odpowiada firma Europ Assistance Polska.

Aplikacja została przygotowana specjalnie z myślą o osobach, które chciałyby w prosty sposób, bez konieczności wypełniania pliku dokumentów, zakupić ubezpieczenie turystyczne. Dzięki BeforeYouGo można w każdej chwili kupić polisę za pomocą urządzenia mobilnego.

Aplikacja jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem tego typu istniejącym na rynku. Wyróżnia ją szybka ścieżka zakupu polisy – klient musi odpowiedzieć jedynie na 4 pytania (ilość osób ubezpieczonych, aktualne miejsce pobytu osób ubezpieczonych, data wyjazdu i zakres terytorialny ochrony ubezpieczeniowej), które zbadają jego potrzeby i zaproponują adekwatną ofertę ubezpieczeniową w postaci trzech wariantów. Oprócz standardowej ochrony klient może również ubezpieczyć uprawianie sportów amatorskich, sporty wysokiego ryzyka, ubezpieczyć sprzęt sportowy ale również odwołanie imprezy i sprzęt sportowy. To wszystko w tak małej aplikacji.  Kupując ubezpieczenie klient, nie musi pamiętać numerów Pesel, adresów zamieszkania, czy adresów korespondencyjnych. Wystarczy tylko imię i nazwisko oraz data urodzenia, aby w szybki i prosty sposób nabyć polisę podróżną. W celu opłacenia składki ubezpieczeniowej wystarczy zeskanować kartę kredytową, lub zapłać przelewem bezpośrednio z  poziomu aplikacji.

Mocną stroną aplikacji jest zapamiętywanie danych osób ubezpieczonych, informacje raz wprowadzone do systemu są zapisywane i dostępne na specjalnej liście „Moje osoby”. Klienci oprócz siebie, mogą dodatkowo ubezpieczać osoby towarzyszące a listę osób, z którymi będą podróżowali mogą w łatwy sposób wybrać z książki adresowej. Ponadto, w przypadku zmiany telefonu komórkowego, aplikacja nadal będzie „pamiętała” wszystkie wprowadzone dane. Polisa jest przetrzymywana w aplikacji dzięki czemu klient zawsze ma ją pod ręką.

Dużą zaletą  BeforeYouGo jest  możliwość wezwania pomocy z poziomu aplikacji.  Jeżeli klient będzie miał kłopoty za granicą może skontaktować się z Centrum Pomocy Europ Assistance bezpośrednio, wysyłając SMS, e-mail lub dzwoniąc przez Skype. Aplikacja automatycznie wysyła współrzędne położenia, dzięki  czemu kontaktując się z infolinią, klient nie musi podawać miejsca pobytu.

Aplikacja BeforeYouGo jest bezpłatna i można ją pobrać na urządzenia z systemem iOS, czyli iPhone i iPad. Niebawem aplikacja będzie dostępna także na systemy Android. Ubezpieczenie można zawierać również na stronie internetowej