W trosce o bezpieczeństwo pasażerów i dobry wizerunek taksówkarzy, mytaxi oferuje narzędzia oddziałujące na jakość usług na rynku taxi, w tym przede wszystkim Kalkulator kursu oraz System ocen.

Kalkulator kursu umożliwia obliczenie dystansu i szacunkowej opłaty za przejazd jeszcze przed kursem. Aplikacja pokazuje na ekranie smartfona proponowaną trasę przejazdu do miejsca docelowego, dzięki czemu pasażer jest świadomy jaki dystans zamierza przejechać i ile orientacyjnie zapłaci. Dzięki aplikacji mytaxi wszystko jest przejrzyste, a taksówkarz ma ograniczoną do minimum możliwość oszustwa pasażera. Eliminowana jest możliwość „nabicia” dodatkowych kilometrów, czy to za pomocą tzw. „pstrykacza” czy też jadąc okrężną drogą. Oczywiście, jeśli znamy skrót, lub preferujemy inną trasę możemy poprosić taksówkarza, aby obrał wybraną przez nas drogę.

Nasza aplikacja pozwala na uproszczoną kalkulację kosztów kursu jeszcze przed przejazdem. Dodatkowo możemy kontrolować którędy jedziemy na ekranie swojego smartfona w czasie rzeczywistym – komentuje Krzysztof Urban, Dyrektor Zarządzający mytaxi w Polsce.

Oprócz wymienionych narzędzi kontrolujących taksówkarzy, mytaxi proponuje także System oceny kierowców. Każdy pasażer po przejeździe może ocenić kierowcę przyznając mu od 1 do 5 gwiazdek, a także dodać go do swoich ulubionych kierowców. Dzięki dodaniu do ulubionych, kierowca jest jako pierwszy brany pod uwagę przy kolejnym zamówieniu. Taksówkarzom system ten pomaga budować bazę stałych klientów, a pasażerom gwarantuje usługi na najwyższym poziomie, ponieważ kierowcom bardziej niż w tradycyjnej korporacji, zależy na świadczeniu jak najlepszego serwisu. Przekłada się to na zadowolenie klientów, a tym samym przyznawane kierowcy oceny. Dzięki dobrym ocenom wzrasta wartość kierowcy na rynku, ponieważ algorytm wyboru taksówki w aplikacji mytaxi preferuje kierowców z wyższymi ocenami, przez co mają oni więcej zleceń, a to przekłada się na lepsze zarobki.

Z drugiej jednak strony kierowcy otrzymujący niskie oceny lub negatywny komentarz, są weryfikowani przez mytaxi jeszcze tego samego dnia i podejmowane są wobec nich odpowiednie kroki.