Aqualite to zupełnie nowa jakość na rynku monitorów pogodoodpornych. Urządzenia tej brytyjskiej marki, od teraz dostępne są również w Polsce, dzięki ViDiS. Podstawową zaletą tych urządzeń jest wysoki poziom ochrony przed wodą, wilgocią i pyłem, co pozwala na ich montaż wszędzie tam, gdzie zwykły telewizor nie przetrwałby kilku dni, np. w ogródkach piwnych, na stadionach, w ogrodach zoologicznych, parkach, szkołach czy basenach.

Poziom ochrony IP66, zgodny z Polską Normą (PN-EN 60529:2003), oznacza całkowitą ochronę przed wnikaniem pyłu oraz ochronę przed silnym strumieniem wody z dowolnego kierunku. Te cechy oraz możliwość pracy w zakresie temperatury od -25°C do +46°C sprawiają, że jest to całoroczny wyświetlacz do montażu na zewnątrz budynków oraz w miejscach o dużym zapyleniu (np. hale produkcyjne i magazynowe).

Wszystkie monitory Aqualite wyposażone są w panel LCD (Full-HD) o żywotności aż 60.000 godzin i przystosowane są do pracy w trybie 24/7. Dostępne są dwie serie monitorów – z podświetleniem CCFL (jasność 500cd/m2) oraz Direct LED (jasność 1500 cd/m2). Wszystkie modele charakteryzuje wysoki kontrast – aż 10.000:1, zapewniający wyjątkowo dobry obraz. W skład każdej serii wchodzą monitory o przekątnych 32”, 42”, 55” oraz 65”.

Monitory Aqualite wyposażone są w zestaw 3-metrowych przewodów, m.in HDMI, VGA, RS232 (do sterowania monitorem) czy przewody audio. Odczyt materiału możliwy jest również za pośrednictwem portu USB. W zestawie znajdują się również wodoodporne głośniki.