Firma Arvato Supply Chain Solutions we współpracy z Rituals Cosmetics uruchomiła nowe centrum logistyczne w lokalizacji Hannover-Messe w Niemczech.

W przyszłości dostawca usług łańcucha dostaw i e-commerce będzie obsługiwać tutaj kanał online luksusowej marki Rituals Cosmetics
na terenach Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Polski. Łączna powierzchnia nowego centrum dystrybucji to 47 000 m2, które dla firmy Rituals, będzie wykorzystana w jednej czwartej.

Szybką obsługę procesów zapewni przede wszystkim rozwiązanie AutoStore. System ten o wysokości ośmiu metrów i powierzchni niemal 4000 metrów kwadratowych umożliwia ustawienie łącznie 32 000 pojemników z produktami Rituals w ułożonych blokami rzędach. Na
górze systemu może pracować do 120 robotów. Poruszają się one autonomicznie na szynach jezdnych, wyjmują pojemniki z systemu zgodnie ze zleceniem i transportują je do odpowiednich stacji roboczych i stacji pakowania. System jest wyposażony w sześć stanowisk do rozmieszczania towarów w magazynie oraz 13 portów pobierania towarów. Wszystkie wcześniejsze i późniejsze procesy logistyczne także są połączone z tym rozwiązaniem za pomocą techniki transportu poziomego – przykładowo oprócz 18 stołów do pakowania są to także urządzenia do sortowania oraz automatyczne maszyny przygotowujące kartony oraz maszyny zamykające. AutoStore może obsłużyć od 20 000 do 30 000 zamówień dziennie, w zależności od tego, czy pracuje w trybie dwu-, czy trzyzmianowym.