Epson TM-C3400BK to kompaktowa, biurkowa drukarka atramentowa do druku monochromatycznych etykiet, kodów paskowych i biletów. Urządzenie może drukować różne rodzaje etykiet, tworząc trwałe wydruki o szerokości od 30 do 112 mm. Drukarka TM-C3400BK wykorzystuje czarny atrament pigmentowy Epson DURABrite Ultra, tworząc wydruki odporne na rozmazywanie, blaknięcie, zakreślacze, wodę i większość innych cieczy. Wydruki charakteryzuje też odporność na czynniki atmosferyczne oraz ciężkie warunki przechowywania. Wydruki przetrwają całe lata, nawet jeśli będą wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, dzięki czemu drukarka TM-C3400BK doskonale nadaje się do tworzenia bardzo ważnych wydruków, wykorzystywanych na przykład w logistyce.

Dzięki szybkości drukowania do 92 mm na sekundę oraz zintegrowanej automatycznej gilotynie, wydrukowanie 100 etykiet trwa mniej niż trzy minuty. Błędów w druku i martwych pikseli pozwala uniknąć technologia automatycznej kontroli dysz (AID), która jeszcze przed wydrukiem etykiety wykrywa i oczyszcza zatkane dysze.
Zaprojektowana z myślą o łatwej instalacji, obsłudze i konserwacji drukarka TM-C3400BK jest sterowana z przodu i korzysta z pojedynczego, pojemnego wkładu atramentowego, ograniczającego częstotliwość jego wymiany. Dzięki interfejsowi sterowników do drukarek (EPDI) oraz dostarczanemu w zestawie sterownikowi dla systemu Windows, integracja drukarki TM-C3400BK ze środowiskiem jest wyjątkowo łatwa, a jej obsługa możliwa jest bezpośrednio z poziomu aplikacji. Drukarka Epson TM-C3400BK dostępna będzie w Polsce od końca od kwietnia 2012 r. w sugerowanej cenie detalicznej 5.013 zł. w wersji z interface USB i 5.615 zł w wersji LAN. Gwarancja 12 miesięcy.