Epson po raz pierwszy wkracza na rynek drukarek termosublimacyjnych, wprowadzając dwa modele z układem do ładowania rolki przez jednego operatora: 44-calową drukarkę SureColor SC-F6000 i 64-calową drukarkę SureColor SC-F7000.

Modele SureColor SC-F to trwałe i solidne drukarki ze standardowym zestawem kolorów CMYK i układem do ładowania  rolki z nośnikiem, umożliwiające tworzenie wydruków o różnorodnych zastosowaniach. Zadaniem średnio- i wysokonakładowej 64-calowej drukarki SureColor SC-F7000 oraz nisko- i średnionakładowej 44-calowej drukarki SureColor SC-F6000 jest wydajna produkcja wysokiej jakości nadruków na miękkich szyldach, odzieży sportowej, ubraniach, akcesoriach, materiałach promocyjnych i gadżetach. Innowacyjny układ do ładowania rolki z nośnikiem przez jednego operatora i funkcje konfiguracji – takie jak automatyczne naprężanie nośnika i intuicyjny panel sterowania LCD – sprawiają, że obsługa drukarek jest prosta, a ich konfiguracja zajmuje niewiele czasu.

W przypadku obu modeli szybkość drukowania wynosi od 16 do 57 m2/h, w zależności od przeznaczenia. Każda z drukarek zawiera zintegrowany i pojemny (1,5 l) system zasilania w atrament, który można bez trudu uzupełniać. Ponadto automatyczny odbiornik – standardowy dla modelu SC-F7000 i opcjonalny dla SureColor SC-F6000 – umożliwia niemal nieprzerwaną produkcję przy minimalnych przestojach na konserwację.