Ingenico Group poinformowała o zawarciu umowy z Automatspec, wiodącą firmą na polskim rynku vendingu, dotyczącej wyposażenia 1000 automatów w urządzenia umożliwiające dokonywanie płatności zbliżeniowych.

Już od 2000 roku Automatspec – ogólnopolski operator vendingowy, dostarcza najwyższej jakości napoje oraz przekąski z automatów vendingowych. Firma zdobyła zaufanie klientów, przykładając dużą wagę do jakości oferowanych produktów oraz innowacyjności świadczonych usług. Polska jest jednym z krajów o najwyższym udziale rynkowym płatności zbliżeniowych na świecie: odpowiadając na oczekiwania konsumentów w zakresie szybkich, bezpiecznych i niezawodnych płatności elektronicznych, nawet na automatach vendingowych, Automatspec wybrał zaufanego i doświadczonego partnera specjalizującego się w dostarczaniu tego typu rozwiązań. Ingenico to najlepszy wybór w obszarze terminali płatniczych akceptujących karty zbliżeniowe oraz rozwiązania mobilne oparte o technologię NFC.

Wybrane w ramach umowy urządzenia to Ingenico iUC180B, bezstykowe terminale umożliwiające bezpieczne procesowanie kart płatniczych. Automatspec zakończy montaż pierwszego 1000 urządzeń do końca 2016 roku. Agentem rozliczeniowym będą Polskie ePłatności.

„Cieszymy się, że Automatspec zdecydował się wyposażyć swoje automaty vendingowe w terminale zbliżeniowe Ingenico iUC180B. To dla nas wielki zaszczyt oraz dowód zaufania do jakości i niezawodności naszych rozwiązań. Nawiązana współpraca to dla nas również ważna szansa na podjęcie wspólnych działań w zakresie promowania rozwoju płatności bezgotówkowych na rynku vendingowym, co jest naturalną konsekwencją rozwijającego się trendu dokonywania transakcji bezgotówkowych w przestrzeni miejskiej”- mówi Piotr Waś, Country Manager na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie, Ingenico Group.

„Ubiegły rok był czasem niezwykle dynamicznego rozwoju rynku vendingowego w Polsce. Obserwujemy szybki wzrost zainteresowania płatnościami bezgotówkowymi w naszych automatach vendingowych. W odpowiedzi na oczekiwania konsumentów, zdecydowaliśmy się wprowadzić zmiany obejmujące modernizację infrastruktury płatniczej i wdrożenie opcji płatności zbliżeniowych. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Ingenico ze względu na wysoki poziom zabezpieczeń, niską awaryjność oraz innowacyjność urządzeń, które oferuje firma” – mówi Marcin Przybyło, Automatspec.