Axis Communications przedstawia radar wysokiej częstotliwości, który pozwala na dokładne wykrycie oraz klasyfikację obiektów. AXIS D2210-VE wykorzystuje zaawansowaną technologię niezależną od widoczności, która w dodatku umożliwia obniżenie kosztów energii.

Radar AXIS D2210-VE oferuje pole widzenia 95° i może dostarczać pozycję obiektu w trybie całodobowym, w różnych warunkach pogodowych i oświetleniowych. Może wykrywać ludzi z odległości do 60 m (200 stóp) i pojazdy z odległości do 90 m (295 stóp). Dodatkowo, po włączeniu profilu monitorowania dróg, zasięg wykrywania pojazdów wzrasta do 150 m (492 stóp). Radar ten może być również używany do wyzwalania zdarzeń i gromadzenia bardziej wiarygodnych statystyk ruchu przez całą dobę.

Wbudowane funkcje analityczne oparte o głębokie uczenie pozwalają na dokładną klasyfikację, obiektów, osób czy pojazdów, przy niskim wskaźniku fałszywych alarmów. Obsługa radaru ma do wyboru jeden z dwóch profili: monitorowanie obszaru w celu wykrywania ludzi i pojazdów o małej prędkości oraz profil monitorowania drogi w celu wykrywania pojazdów poruszających się z większą prędkością. Dzięki inteligentnej funkcji koegzystencji możliwe jest połączenie do ośmiu radarów AXIS D2210-VE w bliskiej odległości. Warto wspomnieć, że fale radiowe z urządzeń radiowych Axis są nieszkodliwe. Nawet przy ciągłej ekspozycji czy nagromadzeniu kilku radarów w jednym obszarze ludzie mogą się do nich zbliżyć bez żadnego ryzyka.

Radar AXIS D2210-VE można owinąć kolorową, niemetalową folią na bazie węgla, aby wtopić ją w różne otoczenie lub, w razie potrzeby, wyróżnić. Zintegrowany dynamiczny pasek LED może być używany do ostrzegania lub powiadamiania, lub może być wyłączony w celu bardziej dyskretnego monitorowania.

Technologia edge-to-edge umożliwia podłączenie radaru AXIS D2210-VE do istniejących instalacji bez dodatkowej licencji, co zmniejsza koszty i skraca czas instalacji. Ponadto wyjście PoE-out umożliwia zasilanie dodatkowego urządzenia bez dodatkowego kabla.
AXIS D2210-VE jest dostępny w kanałach dystrybucji Axis od końca września 2023 r.