Axis Communications wprowadza na rynek trzy minikamery kopułkowe — AXIS M3085-V, AXIS M3086-V i AXIS M3088-V, przystosowane do pracy w trudnych warunkach oświetleniowych. Każde z tych kompaktowych urządzeń wyposażone jest w jednostkę głębokiego uczenia na brzegu sieci, umożliwiającą zaawansowaną analitykę wideo.

Kamery AXIS M3085-V, AXIS M3086-V i AXIS M3088-V* oferują znakomitą jakość obrazu o rozdzielczości odpowiednio 2 MP, 4 MP i 8 MP. Dzięki szerokiemu zakresowi dynamiki, obraz pozyskany z kamer jest wyraźny, nawet w przypadku, gdy obserwowana scena obejmuje ciemne i jasne partie. Ponadto modele AXIS M3085-V i AXIS M3086-V są wyposażone w technologię Axis Lightfinder, która pozwala uzyskiwać ostre obrazy w kolorze w słabych warunkach oświetleniowych.

Te kompaktowe minikamery umożliwiają wykonywanie zaawansowanych analiz opartych na głębokim uczeniu na brzegu sieci, co pozwala na prowadzenie szybkich i efektywnych prac wyjaśniających z wykorzystaniem przekazywanego na żywo lub zarejestrowanego materiału wideo. W kamerach została także zainstalowana fabrycznie aplikacja AXIS Object Analytics, wykrywająca i klasyfikująca obiekty z podziałem na osoby, pojazdy oraz typy pojazdów. Dodatkowo kamery obsługują platformę ACAP, umożliwiającą instalowanie w kamerach aplikacji dostosowanych do potrzeb klientów.

Kamery serii AXIS M30 udostępniają szeroki wybór akcesoriów montażowych, zapewniających dużą elastyczność przy instalacji. Wyposażone są także w technologię Axis Zipstream z formatami H.264/H.265, która zmniejsza zapotrzebowanie na przepustowość i pamięć masową. Pamięć masowa typu Edge umożliwia rejestrowanie materiału bezpośrednio na wbudowanej karcie pamięci, a funkcja Axis Edge Vault chroni identyfikator kamery i upraszcza autoryzację urządzeń Axis w sieci.

Najważniejsze cechy:
• Znakomita jakość obrazu o rozdzielczości do 8 MP
• Kompaktowa, dyskretna konstrukcja
• Szeroki zakres dynamiki do rejestrowania obrazu przy trudnych warunkach oświetleniowych
• Obsługa analiz z funkcją głębokiego uczenia
• Wbudowane cyberzabezpieczenia