Axis Communications wchodzi na rynek fizycznej kontroli dostępu, wprowadzając sieciowy kontroler drzwi z wbudowanym oprogramowaniem działającym online. Urządzenie AXIS A1001 Network Door Controller stanowi uzupełnienie dotychczasowej gamy narzędzi i rozwiązań z zakresu sieciowych systemów wizyjnych firmy, zapewniając partnerom i użytkownikom końcowym szerokie możliwości integracji.

AXIS A1001 Network Door Controller to pierwszy na rynku kontroler dostępu oparty na otwartym standardzie IP i nie patentowany przez określoną firmę. Stanowi on platformę dla dwóch różnych rozwiązań – skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw oraz do klientów korporacyjnych.

AXIS Entry Manager (AXIS A1001 z wbudowanym oprogramowaniem) to gotowe rozwiązanie dla małych i średnich firm (takich jak biura, niewielkie zakłady przemysłowe, czy sklepy detaliczne), które mają na ogół ok. 10 drzwi i podstawowe wymagania związane z kontrolą dostępu.

W przypadku większych systemów (korporacyjnych), AXIS A1001 umożliwia elastyczne dopasowanie rozwiązania do potrzeb i wymagań klientów. Zapewnia to udostępniony interfejs API oraz doświadczenie Partnerów AXIS, którzy są zaangażowani w rozwój poszczególnych rozwiązań, takich jak integracja systemów nadzoru wizyjnych i funkcjonalność zaawansowanej kontroli dostępu.