Firma Axis wprowadza wysokiej klasy kopułkowe kamery sieciowe PTZ AXIS Q60-S w obudowach ze stali nierdzewnej ze sprężonym azotem. Sprężony azot zapobiega wewnętrznej kondensacji.

Kamery umożliwiają pełne pokrycie dużych obszarów z rozdzielczością aż do HDTV 1080p i doskonały, powiększający szczegóły zoom optyczny do 36x.

Kamery AXIS Q60-S, z obudową wykonaną ze stali nierdzewnej SAE 316L i nylonową transparentną kopułą  mogą działać w temperaturze od -30 °C do 50 °C. Ich obudowy są zgodne z normami IP66, IP6K9K, NEMA 4X i MIL-STD-810G 509.5, co oznacza, że są odporne na kurz, deszcz, mycie wysokociśnieniowe, lód i sól.. Kamery wyposażone są w kabel ze złączem wielofunkcyjnym oraz adapter do kabli, który pozwala na podłączenie za pomocą standardowego kabla sieciowego lub kabla światłowodowego. Adapter umożliwia także podłączenie kamery do zewnętrznych urządzeń alarmowych poprzez dwa konfigurowalne porty wejścia /wyjścia i zasilania do 12 V. Akcesoria montażowe ze stali nierdzewnej są sprzedawane oddzielnie.

Wszystkie kamery z serii AXIS Q60-S mają wbudowaną opcję detekcji wstrząsu, która mechanicznie uruchamia alarm, jeżeli urządzenie zostanie uderzone. AXIS Q6042-S i AXIS Q6044-S zapewniają także elektroniczną stabilizację obrazu redukującą efekt wibracji kamery (na skutek wiatru lub ruchu), by dostarczać wyraźniejszy i bardziej przydatny obraz.