Klienci banku Pekao SA mogą już płacić za zakupy w internecie e-przelewem wykonywanym jednym kliknięciem. Nowa usługa, która to umożliwia nazywa się „PayU Express z Pekao”.Przy płatnościach do kwoty 50 zł nie ma konieczności logowania się do banku i potwierdzania transakcji kodem autoryzacyjnym, a pieniądze pobierane są bezpośrednio z rachunku bankowego.

W pierwszej kolejności nowa wygodna płatność została udostępniona na Allegro. Wkrótce PayU zaoferuje takie rozwiązanie  w  sklepach internetowych, z którymi współpracuje.
Nowy  e-przelew dla klientów banku Pekao działa w oparciu o model PayU Express, czyli dzięki powiązaniu konta w PayU z rachunkiem bankowym klienta. Połączenie kont odbywa się na życzenie klienta
w trakcie procesu zakupowego podczas płatności przelewem. Klienci płacącza zakupy na Allegro lub w sklepach internetowych, w których dostępna jest płatność kontem PayU, mogą teraz  wybrać także aplikację mobilną PeoPay jako metodę płatności.
– Płatności internetowe w Polsce będą coraz częściej oparte o jedno kliknięcie. Do tej pory przelew na jeden klik udostępniliśmy już z pięcioma  bankami, są to: mBank, Alior Bank, BNP Paribas, T-Mobile Usługi Bankowe  i od dziś Pekao S.A. Spodziewamy się, że jeszcze w tym roku około 75% wszystkich dzisiejszych płatności będzie można wykonać jednym kliknięciem, co przyspieszy także rozwój mCommerce. Udostępnienie  błyskawicznego e-przelewu PayU Express klientom Banku Pekao S.A., czyli jednego z największych banków w Polsce, to znaczący krok w tym kierunku – mówi Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU w Polsce.
– Rynek e-commerce rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, a wraz z tym rozwojem rosną wymagania kupujących, którzy chcą szybko i wygodnie płacić w internecie. Pekao wdrażając innowacje zawsze kierował się potrzebami swoich klientów, dlatego wspólnie z PayU udostępniliśmy przelew, którego wykonanie zajmuje mniej niż pół sekundy, a użytkownikom największego w Polsce serwisu aukcyjnego daliśmy możliwość dokonania płatności przy użyciu płatności mobilnych PeoPay – powiedział Bartosz Zborowski, Dyr. Biura Projektów Strategicznych w Banku Pekao SA.