TIBCO wprowadza na rynek nową technologię – TIBCO Spotfire Mobile Metrics. Dzięki niej można korzystać z Business Intelligence na dowolnych urządzeniach mobilnych.

TIBCO Spotfire Mobile Metrics pozwala o każdej porze, bez dostępu do komputera, uzyskać podgląd ważnych dla użytkownika wskaźników biznesowych. Dzięki nowej technologii zarówno menedżerowie jak i pracownicy mają odnosić więcej korzyści z eksplorowania informacji potrzebnych im w pracy.

Jednym z zadań TIBCO Spotfire Mobile Metrics jest wspieranie użytkowników w ich bieżących działaniach poprzez łatwy i wygodny podgląd stopnia realizacji indywidualnych celów. Dla przykładu: menedżer z pionu finansowego może weryfikować rozbieżności w planie budżetowym, szef sprzedaży ma wgląd w bieżące rezultaty swojego zespołu, a pracownik operacyjny widzi stopień realizacji własnych KPI. Zdaniem TIBCO, dostęp on-line i „od ręki” do tego rodzaju informacji odpowiada na współczesne potrzeby pracowników mobilnych i organizacji.

TIBCO Spotfire Mobile Metrics można wykorzystać jako technologię dostępu do różnego rodzaju informacji pochodzących z dowolnych źródeł danych korporacyjnych, takich jak bazy i hurtownie danych czy systemy raportowania.