PayU rozpoczęła współpracę z IT-Trans, największym w Polsce operatorem sprzedaży biletów kolejowych, który obsługuje największego pasażerskiego przewoźnika kolejowego – Przewozy Regionalne. Bilety można już kupować za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży dostępnego na stronie www.

Każdego dnia z usług Przewozów Regionalnych korzysta średnio 230 tys. osób. Obecnie PR zatrudniają ponad 9 tys. pracowników. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi około 30%. Przewozy Regionalne uruchamiają pociągi krajowe i przygraniczne pociągi REGIO, dalekobieżne interREGIO oraz międzynarodowe REGIOekspresy. Spółka obsługuje również połączenia autobusowe interREGIObus.
Za wszystkie bilety można zapłacić w serwisie internetowym, korzystając z płatności internetowych PayU: płatności szybkim e-przelewem z jednego z 20 dostępnych banków lub płatności kartami VISA
i MasterCard.
– IT-TRANS i obsługiwane przez nią Przewozy Regionalne są kolejnymi ważnymi dla PayU partnerami z branży transportowej. Cieszymy się, że wspólnie z firmą IT-trans będziemy mogli wykorzystać nasze wieloletnie doświadczenie i najnowocześniejszą technologię, by rozwijać platformę internetowej sprzedaży biletów, wkrótce także w wersji mobilnej. Będzie to na pewno dużym udogodnieniem dla wielu pasażerów korzystających z pociągów regionalnych – zapowiada Wojciech Czajkowski, dyrektor zarządzający PayU w Polsce.
Portal www.biletyregionalne.pl jest już świetnie znany pasażerom. Tylko w lipcu jego użytkownicy kupili w sieci 100 tys. biletów.
– Kończymy prace nad uproszczoną wersją portalu na urządzenia mobilne.

Z nowości możemy zasygnalizować uruchomienie w najbliższych miesiącach portali biletowych dla Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Mazowieckich. Przygotowaliśmy też unikalną i bardzo innowacyjną ofertę biletów mobilnych. Prace konfiguracyjne z podłączeniem płatności PayU są zakończone – dodaje Ewa Filipiak, prezes zarządu w IT-Trans.

Płatności PayU za bilety na pociągi regionalne są bardzo wygodnym rozwiązaniem – po wyborze biletu na stronie www.biletyregionalne.pl kupujący jest przekierowywany przez system PayU na stronę swojego banku, gdzie po zalogowaniu tylko zatwierdza przelew, bo wszystkie dane potrzebne do jego wykonania są już uzupełniane. Równie łatwa jest płatność kartą – wystarczy podać nr karty i datę jej ważności.
PayU SA od listopada 2012 r. działa jako instytucja płatnicza i w związku z tym podlega nadzorowi KNF. Obok certyfikatu PCI DSS, szyfrowania danych opartego o protokół EV SSL oraz systemu 3D Secure jest to gwarancja najwyższego bezpieczeństwa związanego z obsługą transakcji. PayU jest częścią międzynarodowego koncernu Naspers, który skupia spółki procesujące płatności internetowe w 18 krajach na całym świecie, w tym w 7 krajach Europy Środkowo-Wschodniej.