50 lat temu Neil Armstrong wykonał „mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości”. Dzisiaj ludzkość, od zawsze tak bardzo zapatrzona w gwiazdy, musi skupić całą swoją uwagę na rodzimej planecie i wykonać pierwszy krok w celu jej ratowania. Catering dietetyczny Maczfit chce w tym brać czynny udział.

Firma, której prezesem jest Maciej Lubiak, od zawsze słynęła z innowacyjnych rozwiązań, a wiele z nich stało się niedoścignionym wzorem dla całej branży. Dlatego już teraz, po kilku miesiącach żmudnych testów wprowadza swoją pierwszą, biodegradowalną tackę, w której – na razie – będzie dostarczany jeden z posiłków Maczfit.
– Jestem przekonany, że to pierwszy krok do wielkiej zmiany. Nie chcieliśmy stać z boku i czekać z założonymi rękoma udając, że problem nas nie dotyczy. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy jego częścią i tylko my możemy go rozwiązać. To nasze zobowiązanie dla lepszego jutra – mówi Maciej Lubiak, prezes zarządu, Maczfit

Dlaczego proces przechodzenia na opakowania biodegradowalne jest tak czasochłonny? Branża spożywcza w odróżnieniu od innych obarczona jest bardzo wieloma restrykcjami. Szczególne znaczenie ma to w przypadku cateringu dietetycznego. Pudełko musi cechować się bardzo dużą wytrzymałością w transporcie, nie może wchodzić w reakcję ze znajdującą się w środku żywnością oraz negatywnie wpływać na jej smak czy wygląd. Do tej pory tylko rozwiązania oparte na plastiku spełniały wszystkie te warunki
– Wstępne rozmowy z dostawcami zaczęliśmy już rok temu. Niestety nikt nie był w stanie sprostać naszym rygorystycznym wymaganiom oraz skali biznesu. Dlatego postanowiliśmy z jedną firmą stworzyć zupełnie nowe rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb – mówi Anna Maciejewska, dyrektor ds. jakości Maczfit.

Maczfit tylko tą jedną biodegradowalną tacką ograniczy zużycie plastiku aż o 20 procent. A to przecież dopiero początek. Już wkrótce wszystkie posiłki lidera cateringu dietetycznego w Polsce będą dostarczane w pełni ekologicznych opakowaniach.

Maczfit to catering dietetyczny dostarczany pod wskazany adres, który jest obecny w każdym województwie Polski. Jest dedykowany dla osób, które chcą zadbać o zdrowie swoje oraz całej rodziny, lecz nie posiadają do tego stosownej wiedzy lub czasu.