blinkee.city, lider elektromobilności w Polsce, dzięki zastosowaniu nowoczesnego modelu biznesowego, z powodzeniem rozwija się także na rynku europejskim, udostępniając pojazdy m.in. w Szwecji, na Węgrzech, czy w Chorwacji. Od 2018 firma obecna jest także w Hiszpanii, gdzie właśnie otrzymała prestiżową nagrodę podczas VII edycji salonu franczyzowego FrankiNorte w Bilbao. blinkee.city zostało wyróżnione w kategorii za rozwiązanie franczyzowe z najbardziej innowacyjnym wsparciem technologicznym.

FrankiNorte to cykliczne spotkanie biznesowe o szerokim zasięgu, łączące w sobie charakter tradycyjnych targów oraz spotkań networkingowych. Uczestnikami tego wydarzenia są firmy oferujące franczyzę, profesjonaliści branżowi, a przede wszystkim inwestorzy i przedsiębiorcy, którzy szukają dla siebie najlepszych ofert franczyzowych. Nie bez znaczenia jest także sama lokalizacja – Bilbao to nowoczesne miasto europejskie o wysokim zaawansowaniu technologicznym, wyposażone w atrakcyjne przestrzenie miejskie.

Co roku na FrankiNorte przyznawane są nagrody w kilku kategoriach. Jeden z najbardziej prestiżowych tytułów, czyli „rozwiązanie franczyzowe z najbardziej innowacyjnym wsparciem technologicznym” w tym roku powędrowało w ręce blinkee.city.

– Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, bo franczyzobiorcy to dla nas ważne ogniwo w rozwoju, zarówno na polskim, jak i europejskim rynku. Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązanie zostało docenione za swoją innowacyjność. Pojazdy blinkee.city są dziś dostępne tylko w dwóch hiszpańskich lokalizacjach: Walencji i Castelló de la Plana, a już zostaliśmy zauważeni i docenieni przez lokalny rynek. Wyróżnienie z pewnością wesprze nasz rozwój w tym kraju – mówi Marcin Maliszewski, współwłaściciel blinkee.city.

blinkee.city – rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 27 miastach w Polsce oraz 8 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Pecs, Split, Omis, Walencja, Castello de la Plana, Bukareszt, Sztokholm) i na Malcie. Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 460 tys. zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.