Brambles, wiodąca firma w branży usług logistycznych i działająca w ponad 60 krajach głównie pod marką CHEP oraz IFCO, została wyróżniona w tegorocznym rankingu Lista Forests A organizacji CDP, globalnej platformie ujawniania informacji o środowisku. Lista Forests A na rok 2017 obejmuje sześć globalnych firm prowadzących działania przeciwko wylesianiu na całym świecie, w tym L’Oreal, SCA, TETRA PAK, Unilever oraz UPM-Kymmene Corporation.

Lista A organizacji CDP została przygotowana na życzenie 827 inwestorów z aktywami o wartości ponad 100 bilionów USD. Setki firm co roku przekazują CDP sprawozdania dotyczące eksploatacji zasobów leśnych w celu uzyskania niezależnej oceny opartej na metodologii punktowej. Brambles należy do 3% firm biorących udział w programie leśnym CDP, które osiągnęły poziom A, potwierdzający działania w zakresie zrównoważonego pozyskiwania zasobów w ostatnim roku sprawozdawczym.

– Jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia prez CDP. Brambles to zrównoważona firma, która ma wyjątkowe możliwości ograniczania zarówno odpadów drzewnych, jak i wykorzystywania drewna pierwotnego w światowych łańcuchach dostaw. Wykorzystując połączone platformy wielokrotnego wynajmu, nasi klienci ocalili ponad 1,4 miliona drzew w ciągu ostatniego roku. Jest to gospodarka o obiegu zamkniętym na skalę globalną – mówi Carmelo Alonso Bernaola, Starszy wiceprezes CHEP ds. globalnego łańcucha dostaw.

Brambles w Republice Południowej Afryki prowadzi kilka własnych gospodarstw drzewnych, które dostarczają drewno ze źródeł odnawialnych. Menedżer ds. leśnictwa w RPA firmy CHEP otrzymał nagrodę Best Forester Award 2015 od Rady ds. Gospodarki Leśnej (FSC) za ustanowienie najlepszych praktyk w zakresie leśnictwa zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Lista Forests A jest publikowana wraz z listą Climate A i listą Water A na stronie CDP oraz ze studiami przypadków w wiodących firmach. W tym roku CDP po raz pierwszy ogłosiła wyniki firm we wszystkich trzech obszarach jednocześnie, co odzwierciedla holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju korporacyjnego.