Firma Brother uaktualniła serię QL. Oferta produktowa została rozbudowana o cztery nowe urządzenia do druku etykiet QL-1100c, QL-1110NWBc, QL-810Wc i QL-820NWBc.

Brother QL-1100c to szybka drukarka etykiet zaprojektowana do drukowania oznaczeń o szerokości do 4 cali. Jest to urządzenie klasy biznesowej, które umożliwia tworzenie przystępnych cenowo papierowych etykiet samoprzylepnych na paczki, koperty oraz przesyłki pocztowe. Model QL-1100c może zostać podłączony do komputerów z systemami Windows i macOS przez port USB. Urządzenie zapewnia wysoką prędkość druku – do 69 standardowych etykiet adresowych na minutę w przypadku czarnego tekstu drukowanego w rozdzielczości 300 dpi. Dodatkowo obsługuje wydruk etykiet FBA (Fulfilled By Amazon).

Kolejny model z serii – QL-1110NWBc to drukarka etykiet, która łączy się za pośrednictwem portu USB, Ethernet oraz bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi lub Bluetooth.

Drukarka etykiet QL-810Wc umożliwia drukowanie oznaczeń na etykietach oraz taśmach ciągłych o szerokości do 62 mm. Urządzenie zapewnia łączność przez port USB i Wi-Fi oraz obsługę funkcji AirPrint, która pozwala na drukowanie bez potrzeby instalacji sterownika na komputerach i urządzeniach mobilnych z systemami macOS oraz iOS. Sieciowa drukarka oznaczeń QL-820NWBc ma duży podświetlany wyświetlacz LCD ułatwiający konfigurację i codzienną obsługę. Dodatkowo umożliwia łączność przez port Ethernet oraz Bluetooth z certyfikatem MFi. Modele QL-810Wc i QL-820NWBc pozwalają na drukowanie oznaczeń o długości dostosowanej do indywidualnych potrzeb w czerni i czerwieni bez konieczności używania atramentu lub tonera.