Brother wprowadza do oferty nową serię drukarek etykiet RJ-3200, która składa się z dwóch modeli – RJ-3230BL i RJ-3250WBL. Te kompaktowe i pozwalające na wydajną pracę urządzenia znajdą zastosowanie w branżach wykorzystujących oznaczenia termiczne.

Ta seria wyróżnia się dłuższym czasem pracy baterii, szybkością druku do 5ips (127mm/s) oraz wytrzymałą konstrukcją. Dodatkowo te drukarki etykiet mogą wytrzymać upadek z wysokości do 2m. Idealne dla pracowników handlu detalicznego i serwisów terenowych, którzy potrzebują dostępu do szybkiego oraz niezawodnego drukowania. Oba modele z tej linii – RJ-3230BL oraz RJ-3250WBL – zostały wyposażone w aplikacje wspierające personel w rożnych czynnościach: od etykietowania półek, zmieniania cen, po drukowanie ofert i faktur.

Model wykorzystuje technologię bezpośredniego druku termicznego, dzięki czemu jego mechanizm jest wytrzymały i ekonomiczny w utrzymaniu. Rozdzielczość druku wynosi 203 dpi.

„Seria RJ-3200 jest uzupełnieniem oferty urządzeń do druku termicznego w portfolio Brother. Naszym priorytetem przy tworzeniu tego modelu było zachowanie znanego przez użytkowników wyglądu oraz zapewnienie solidnego wykonania przy jednoczesnej poprawie wydajności. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci odniosą ogromne korzyści, używając w codziennej pracy naszych najnowszych, termicznych drukarek etykiet ” – komentuje Andrew Broadbent, European Product Manager Speciality Print Solutions, w Brother International Europe.

Oba modele z serii, RJ-3230BL oraz RJ-3250WBL, posiadają szereg opcji łączności w tym USB-C, NFC, Bluetooth oraz WiFi. Urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby drukować szybko podczas pracy i ładować się, gdy tylko jest to możliwe. Te drukarki oznaczeń posiadają baterię litowo-jonową gotową do pracy przez całą zmianę. W rezultacie mogą one być łatwo ładowane i aktualizowane w nocy, co wpływa na zmniejszenie ilości przestojów w pracy.

Obudowa drukarek z serii RJ-3200 ma klasę szczelności IP54, co oznacza, że jest ona odporna na zapylenie oraz zachlapania i może być eksploatowana w środowiskach, w których panuje duża wilgotność. Urządzenia działają w temperaturach od -20˚C do + 55˚C, a ich ładowanie może się odbywać przy temperaturach od 0˚C do +40˚C.