Brother wprowadza na rynek nową serię drukarek termotransferowych TD-4T. Modele zapewniają szybkie drukowanie etykiet długotrwale odpornych na czynniki zewnętrzne w tym ścieranie czy substancje chemiczne. Wydrukowane etykiety charakteryzują się również wysoką tolerancją na czynniki atmosferyczne, takie jak różnice temperatur i wilgoć.

Nowe drukarki Brother z serii TD-4T to modele pracujące w technologii druku termotransferowego, która charakteryzuje się znacznie większą trwałością niż tradycyjny druk termiczny. Dzięki temu urządzenia znajdą zastosowanie w takich branżach jak medyczna, logistyczna, elektroinstalacyjna, spożywcza czy transportowa.

Model TD-4420TN drukuje z maksymalną prędkością wynoszącą 152 mm na sekundę, a drukarka TD-4520TN – 127 mm na sekundę. Najdłuższa taśma, która jest kompatybilna z urządzeniami ma 300 m. Drukarki obsługują różne rodzaje etykiet na taśmach woskowych, woskowo-żywicznych oraz żywicznych. Oba modele posiadają wbudowany podajnik, dzięki któremu możliwe jest wygodne i szybkie aplikowanie oznaczenia bezpośrednio z drukarki na jego docelowe miejsce. Mogą one także zostać wyposażone w obcinak oraz w odklejak. Dodatkowo istnieje możliwość montażu zewnętrznego uchwytu na rolki, dzięki czemu wymiana materiałów eksploatacyjnych jest szybsza, a pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki

wydajniej.
Obie drukarki termotransferowe serii TD-4T: TD-4420TN oraz TD-4520TN są kompatybilne z systemami Windows®, Mac® i Linux, a połącznie jest możliwe zarówno poprzez interfejs USB, jak i sieć LAN. Oba modele posiadają dodatkowe oprogramowanie Seagull oraz obsługują integracje SAP.