Firma Cleverpath została partnerem firmy Meraki (od niedawna część Cisco), dzięki czemu do jej oferty dołączyły usługi zarządzania siecią WiFi. Jest to innowacyjne rozwiązanie do budowy scentralizowanego systemu dostępu bezprzewodowego (Wireless LAN lub WiFi Mesh) funkcjonującego w chmurze obliczeniowej.

Punkty dostępowe (acces points) działają na zasadzie plug&play. Urządzenia praktycznie od razu po podłączeniu gotowe są do użytkowania. Instalacja jest szybka – konfiguracja urządzenia jest najczęściej przeprowadzana zdalnie przez Cleverpath, a samo zarządzanie siecią odbywa się poprzez intuicyjny pulpit menedżerski. System jest również skalowalny, dzięki czemu jest bardzo wygodny i praktyczny w zarządzaniu dużymi sieciami (składających się z wielu routerów, a nawet rozproszonych pomiędzy różnymi lokalizacjami geograficznymi). System oferowany przez Cleverpath nadaje się więc idealnie nie tylko do pojedynczych sklepów, ale również do dużych powierzchni jak centra handlowe oraz sieci handlowe, które składają się z wielu sklepów.

Ciekawą funkcjonalnością jest obsługa Facebook WiFi oraz Moduł Presence. Usługa Facebook WiFi kieruje użytkownika na fanpage danego miejsca, przed nadaniem dostępu do darmowego WiFi. Dopiero po zameldowaniu się na Facebooku (check-in), użytkownik uzyskuje dostęp do darmowego WiFi. Jest to idealne rozwiązanie służące promocji biznesu w social media (zameldowanie jest widoczne dla znajomych użytkownika) oraz zaangażowanie klientów w tym kanale.

Moduł Presence analizuje z kolei fizyczny ruch klientów. Potrafi określić liczbę wejść do placówki oraz capture rate, czyli ile osób (spośród przechodzących obok naszej witryny) weszło faktycznie do sklepu. Rozwiązanie ma dużą przewagę nad tradycyjnymi licznikami klientów opartymi o technologię termowizyjną lub wideo. Jest nią analiza długości odwiedzin i ich częstotliwości (wizyty ponowne tej samej osoby), co pozwala na analizę lojalności klientów.