W świecie, gdzie plastikowe opakowania stanowią jedno z największych wyzwań dla naszej planety, Castorama stworzyła innowacyjne rozwiązanie, mające na celu ochronę środowiska. Castorama stała się tym samym pierwszą firmą w branży Home Improvement (DIY) w Polsce, która wprowadziła urządzenie refillujące. CASTOREFILL to proste, skuteczne i ekologiczne rozwiązanie, które umożliwia ponowne napełnianie butelek środkami czystości. Projekt zrealizowano we współpracy z marką Sidolux Eco, używając produktów w pełni ekologicznych, zawierających minimum 96% składników naturalnych.

Refillomat Castoramy to oszczędność czasu i pieniędzy, cechuje się prostotą obsługi, a także pozytywnym wpływem na środowisko, dzięki znaczącemu ograniczaniu ilości plastiku wprowadzanego na rynek. Jednym z głównych celów CASTOREFILL jest ograniczenie ilości plastiku w polskich domach i zmiana nawyków zakupowych klientów, których codzienne życie, może być przyjazne dla planety. Refillomat Castoramy pozwala na zakup 4 rodzajów ekologicznych środków czystości, przy użyciu specjalnych butelek wielorazowego użytku o pojemności 1l. Butelka używana do CASTOREFILL pochodzi w 100% z recyklingu i jest również przeznaczona do ponownego recyklingu. Jednej butelki do CASTOREFILL można używać wielokrotnie i może ona służyć latami, aż do jej zużycia.

– Statystyczna polska rodzina zużywa średnio w ciągu miesiąca 1 litr środka czyszczącego, zatem korzystanie z naszego refillomatu oznacza ograniczenie zakupu plastikowych butelek, aż o 11 sztuk w roku. Teraz pomyślmy o różnorodności produktów dostępnych w CASTOREFILL – efekt oszczędności plastiku jest jeszcze bardziej imponujący! Na przykład kupując 4 różne produkty w CASTOREFILL raz na miesiąc, można zaoszczędzić nawet 44 plastikowych butelek rocznie. A mowa tu tylko o jednym gospodarstwie domowym! – tłumaczy Agnieszka Obidzińska z działu handlowego jakości i zrównoważonego rozwoju w Castorama Polska.

Dzięki butelce o pojemności 1litra, produkty mogą być oferowane w korzystniejszych cenach, niż te o mniejszych pojemnościach dostępne na półkach sklepowych. W domu klienci mogą sprawnie przelać część płynu do mniejszego pojemnika, np. z dyfuzorem. Klienci nie muszą też często chodzić na zakupy, gdyż większa ilość starcza im na dłużej. Wreszcie po pierwszym zakupie w refillomacie, kolejnym razem (uzupełniając butelkę już samym płynem), płacą tylko za produkt, a nie za opakowanie.

CASTOREFILL jest zaawansowanym urządzeniem, ale został zaprojektowany tak, aby jego obsługa była prosta i intuicyjna, nawet dla osób niezaznajomionych z nowoczesnymi technologiami. Co więcej, refillomat Castoramy daje klientom propozycję wyboru wysokiej jakości ekologicznych środków spośród 4 rodzajów płynów do czyszczenia łazienki, szyb i luster, podłóg oraz do różnych powierzchni (uniwersalny). Linia Sidolux Eco charakteryzuje się biodegradowalną recepturą, wysoką zawartością składników naturalnych (co najmniej 96%) i wysoką skutecznością działania.

– CASTOREFILL to coś więcej niż tylko urządzenie – to zmiana nawyków zakupowych, takich jak noszenie własnej torby na zakupy, a teraz również butelki. To szansa na zmniejszenie naszego śladu węglowego, oszczędność czasu i pieniędzy. Dzisiaj dbanie o środowisko przestaje być modą, a staje się naszym codziennym nawykiem. Celem Castoramy jest bycie tego przykładem i inspirowanie innych, by dołączyli do ruchu na rzecz ochrony środowiska. Wierzymy, że nasz refillomat zyska szerokie grono zwolenników, a proekologiczne wybory staną się standardem dla jeszcze większej liczby klientów – mówi Piotr Bober, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Castorama Polska.
Pierwsze urządzenie CASTOREFILL jest już dostępne dla klientów w sklepie Castorama Warszawa Targówek – w planach jest ich wprowadzenie w kolejnych lokalizacjach.