Od maja br. klienci mają możliwość przetestowania SAP HANA w Centrum Kompetencyjnym SAP HANA w BCC.

SAP HANA to innowacyjna technologia oparta na przetwarzaniu w pamięci (In-Memory). Rewolucja SAP HANA polega na przeniesieniu zarządzania wielkimi zbiorami danych z przestrzeni dyskowej do pamięci operacyjnej, co otwiera zupełnie nowe możliwości operowania na danych, ich raportowania i analizowania.

Uruchomione w maju br. laboratorium SAP HANA to dedykowana platforma sprzętowo-programowa w technologii In-Memory zainstalowana w Centrum Przetwarzania Danych BCC, wraz z zaawansowanym rozwiązaniem bazy danych (In-Memory) SAP HANA do współpracy ze zbiorem rozwiązań informatycznych SAP Business Suite.

„Nasze laboratorium umożliwia przetestowanie zastosowania SAP HANA dla przetwarzania danych w konkretnym systemie SAP, funkcjonującym u klienta, oraz realną ocenę korzyści, w tym – o ile przyspieszy przetwarzanie danych dzięki SAP HANA. Szacujemy, że SAP HANA daje średnio dziesięciokrotne przyspieszenie przetwarzania dla systemów SAP ERP, a dla hurtowni danych SAP BW – nawet stukrotne przyspieszenie” – ocenia Krzysztof Siwiec z BCC.