Dealavo Smart Prices, w odpowiedzi na zapotrzebowanie swoich obecnych jak i przyszłych klientów, wprowadza zupełnie nową funkcję – od teraz dane o cenach dostępne w aplikacji wyświetlać można również w wygodnych i czytelnych formie wykresów historycznych.

Dealavo Smart Prices, produkt firmy CodiLime, to narzędzie służące do monitorowania cen online, obecne w świecie polskiego e-commerce już od niemal dwóch lat. Pomaga zarówno właścicielom sklepów internetowych pozostać konkurencyjnymi, jak i producentom chcącym sprawdzić ceny swoich produktów w internetowych sklepach swoich dystrybutorów. Na współpracę z Dealavo dotychczas zdecydowały się renomowane, międzynarodowe firmy i marki, jak: Toys”R”Us, Epson, TP-LINK, Remington, VARTA, Russell Hobbs czy Feu Vert.

Od tego tygodnia, wybierając produkt w Dealavo możemy prześledzić zmiany jego ceny w oparciu o dwa wykresy. Jeden z nich pokaże – dzień po dniu – ceny, jakie osiągał produkt (najwyższą, najniższą, średnią oraz cenę klienta na ich tle) w wybranym przedziale czasowym. Drugi wykres zobrazuje liczbę konkurencyjnych ofert znalezionych w innych e-sklepach w wybranych dniach oraz miejsce w rankingu cenowym, jakie zajmowała oferta klienta.

„Jest to funkcja będąca ukłonem w stronę naszych najbardziej zapracowanych klientów” – mówi Jakub Kot, dyrektor projektu Dealavo. „Barwne informacje graficzne to duża oszczędność czasu. Pozwalają na szybkie skontrolowanie sytuacji na rynku i ceny naszego produktu na przestrzeni czasu” – dodaje.

Zarówno jeden jak i drugi wykres pozwolą w krótkim czasie stwierdzić, w którym dniu i w jakim sklepie wystąpiły „anomalie” cenowe (np. krótkotrwałe, drastyczne obniżki), na które użytkownik powinien zwrócić uwagę. Ponadto, dzięki wykresom można z łatwością dostrzec trendy cenowe wskazanych przez użytkownika produktów.