CEVA Logistics rozpoczęła współpracę z Flying Tiger Copenhagen, znaną na świecie siecią detaliczną, która słynie z oryginalnego i innowacyjnego asortymentu. CEVA została wyłącznym dostawcą usług logistycznych w transporcie drogowym w Wielkiej Brytanii. Dla obu firm to strategiczne partnerstwo jest ważnym krokiem w rozwoju wyjątkowej jakości usług i produktów dla klientów.

Flying Tiger Copenhagen opiera współpracę na zasadach etycznego prowadzenia biznesu, a odpowiedzialność za środowisko jest integralną częścią całego łańcucha wartości – od magazynowania, poprzez funkcjonowanie sklepów, aż do końca cyklu życia produktów. Zadaniem CEVA Logistics jest więc także zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz ograniczenie wykorzystania opakowań, w tym pierwotnych i plastikowych.

Inwestycje w zrównoważone inicjatywy stanowią integralną część procesu ciągłego doskonalenia. Zespół CEVA na bieżąco monitoruje przepływy Flying Tiger Copenhagen, optymalizując operacje i dostosowując je do rozwoju infrastruktury klienta. Proces obejmuje wszystkie kluczowe obszary operacyjne, co ma zapewnić wzajemne korzyści obu partnerom, a jednocześnie wspierać stabilność wydajności operacyjnej CEVA.

Dostosowując flotę do niskiej emisji CO2, CEVA w Wielkiej Brytanii korzysta z 210 pojazdów napędzanym HVO i posiada 12 zbiorników przeznaczonych do przechowywania hydrorafinowanego oleju roślinnego (HVO). Obecnie firma wykorzystuje ponad 350 tys. litrów HVO miesięcznie. W ciągu nadchodzących miesięcy CEVA planuje zainstalowanie kolejnych 8 zbiorników, co znacznie zwiększy wykorzystanie tego biopaliwa. W 2022 r. CEVA zużyła ponad 2,8 mln litrów HVO a w 2023 r. ponad 3,2 mln.

CEVA Logistics instaluje też stacje ładowania pojazdów elektrycznych o mocy 14 kWh w 22 lokalizacjach, do samochodów osobowych i dostawczych. Trzy z nich będą wyposażone w ładowarki o mocy 22 kWh i wyższej, a kolejne są sprawdzane pod kątem montażu ładowarek o dużej mocy do pojazdów użytkowych. Dodatkowo, CEVA zakończyła testy pojazdu elektrycznego o masie 18 ton, prowadzone w ramach sieci drogowej i kolejowej. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy firma planuje rozpoczęcie kolejnych badań, a w dalszej perspektywie przejście na samochody elektryczne.

Amie Costello, dyrektor handlowy na Wielką Brytanię i Irlandię, Flying Tiger Copenhagen, mówi: „CEVA Logistics już pierwszego dnia udowodniła nam, że jest niezawodnym dostawcą usług logistycznych. Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszych dostaw odwiedzono wszystkie nasze sklepy, co zapewniło płynne wdrożenie, i od tego momentu CEVA dostosowuje się do zmiennych potrzeb naszego biznesu w Flying Tiger Copenhagen. Komunikacja jest bardzo dobra, a opinie ze sklepów pozytywne. W ciągu pierwszych trzech miesięcy uruchomiliśmy dwa nowe sklepy i wdrożyliśmy dwa oddzielne harmonogramy dostaw przed intensywnym okresem sprzedażowym. Z entuzjazmem będziemy obserwować jak w nadchodzących miesiącach rozwinie się nasze partnerstwo”.

Paul Farr, dyrektor zarządzający Ground & Rail, CEVA Logistics, podkreśla: „Pasja, zaangażowanie i odporność zespołu Ground&Rail CEVA Logistics są tym, co leży u podstaw naszej obietnicy „Responsywnej Logistyki”. Cieszymy się, że możemy współpracować z Flying Tiger Copenhagen, a dzięki bardzo udanej implementacji, utrzymywać wysoki poziom obsługi klienta i wydajności operacyjnej. Wierzę, że to odzwierciedla doskonałą współpracę naszych firm od początku projektu, i w rezultacie nasze partnerstwo nadal będzie się rozwijać. Ponadto, będziemy kontynuować nasze działania na rzecz budowania bardziej zrównoważonego modelu przez rozszerzanie naszych flot i linii produktowych o kolejne pojazdy elektryczne i napędzane HVO”.