Gliwickie CH FORUM rozpoczyna modernizację parkingu. Po jej zakończeniu kierowcom łatwiej będzie poruszać się po nim i odnaleźć wolne miejsce. To kolejny etap unowocześniania obiektu, po ubiegłorocznej całkowitej metamorfozie pasaży, powierzchni użytkowych
i niektórych sklepów.

Oprócz zmian wizualnych (nowe linie i znaki poziome), z punktu widzenia komfortu użytkowników najważniejsza będzie instalacja systemu znajdowania wolnych miejsc. Przy wjeździe na parking, a także do każdej alejki, dynamiczna tablica świetlna wskaże ich liczbę. Dodatkowym ułatwieniem będą diody świetlne – czerwone lub zielone, w zależności od zajętości miejsca.

Praktyczną nowością będzie kolorystyczne oznakowanie dojść do centrum z poszczególnych stref parkingu. Dzięki temu systemowi specjalne linie prowadzić będą kierowców do poszczególnych wejść na pasaż. Zdecydowanie ułatwi to poruszanie się po parkingu.
Roboty na parkingu prowadzone będą sekcjami, aby ich uciążliwość dla klientów była jak najmniejsza. Strefy prac zostaną wyraźnie oznakowane i odgrodzone specjalnymi ściankami oraz barierkami.

Wszyscy kierowcy odwiedzający CH FORUM w czasie modernizacji mogą korzystać z zewnętrznego parkingu tymczasowego, który mieści się na zapleczu centrum (wjazd od ul. Lipowej). Do dyspozycji klientów jest tam ok. 100 dodatkowych miejsc.

Ramowy harmonogram prac:
• Październik – połowa listopada: prace malarskie.
• Listopad – połowa grudnia: wymiana oświetlenia.
• Początek listopada – koniec stycznia: instalacja systemu zajętości miejsc.
Zakończenie modernizacji parkingu planowane jest na styczeń 2019 r.

CH FORUM, m.in. z uwagi na śródmiejskie położenie, posiada parking podziemny na ok. 1000 samochodów. Dla użytkowników to bardzo komfortowe, szczególnie jesienią i zimą. Przestrzeń dla siebie mają także rowerzyści, do których dyspozycji jest parking rowerowy (w sezonie bezpłatnie strzeżony). Wśród udogodnień od sześciu lat jest też stacja ładowania pojazdów elektrycznych, jedna z pierwszych w regionie.

FORUM: centrum handlowo-rozrywkowe położone w ścisłym centrum Gliwic. 43.000 m kw. pow. handlowej i 120 najemców czyni z niego jedno z największych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu. Świetna lokalizacja, doskonałe połączenie z siecią drogową i transportem publicznym oraz rzesza lojalnych klientów to główne czynniki sukcesu FORUM. W 2017 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne.