Według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej od początku br. do połowy sierpnia w Polsce powstało 210 tys. nowych firm. Czas pokaże, ile z nich utrzyma się na rynku. Z pewnością sukces nowo powstałego biznesu zależy w dużej mierze od mądrze i trafnie skomponowanej oferty, dopasowanej do potrzeb potencjalnych klientów. Loopa.eu pomaga przedsiębiorcom w osiągnięciu tego sukcesu, generując wyjątkowe i aktualne raporty branżowe.

Wiele osób rozpoczyna swoją przygodę biznesową od handlu. Po rozpoczęciu działalności pojawiają się jednak pytania: W jakiej cenie mam sprzedawać produkt, aby ludzie chcieli go kupić? Jaką ofertę produktów mam zaproponować, aby osiągnąć sukces? Jak się promować w sieci by dotrzeć do swoich klientów? Jakie produkty sprzedają inni i osiągają sukces?

Wiemy, jak trudno jest skomponować dobrą ofertę sklepu internetowego. Na rynku dostępnych jest wielu dostawców oferujących produkty o podobnych właściwościach. Aby wybrać coś, co przyniesie naszej firmie zyski, musimy być świadomi, jaki obrót na rynku generują podobne produkty. Takie dane prezentujemy w naszych raportach – mówi Anna Hańć-Oracz, współtwórca portalu Loopa.eu.

Raporty branżowe przygotowywane przez specjalistów z Loopa.eu bazują na danych sprzedażowych zaczerpniętych z serwisu Allegro.pl. Oznacza to, że analizie poddawanych jest 10 mln aktywnych i 70 mln archiwalnych aukcji internetowych (w zależności od zakresu raportu), które dostarczają aktualnych i wyczerpujących informacji na temat rynku. Przedsiębiorca, który zamówi indywidualny raport, otrzyma wszelkie interesujące go informacje sprzedażowe na temat wybranych produktów np. uzyskane obroty, średnie ceny, popularność wśród kupujących i sprzedających. Ponadto raporty są w stanie dostarczyć dane na temat skuteczności środków promocji stosowanych przez innych przedsiębiorców.

Loopa.eu na swoim blogu http://blog.loopa.eu dzieli się z użytkownikami Internetu wybranymi analizami dotyczącymi różnych branż. Każdy może skorzystać z dostępnych tam informacji i jednocześnie zapoznać się z możliwościami, jakie dostarcza usługa generowania raportów.

 

Loopa.eu to pierwsza w Polsce inteligentna platforma, która prezentuje oferty z portali aukcyjnych tylko od sprawdzonych sprzedawców.