Terminal danych CP30 to nowy przenośny komputer biznesowy oferowany przez firmę CipherLab. Zaprojektowany do pracy w wymagających warunkach handlowo – biznesowych, prosty w obsłudze, wyposażony w kompaktową i lekką obudowę, ułatwia i przyspiesza przepływ informacji oraz zarządzanie danymi na bieżąco.

Urządzenie pracuje w oparciu o system Windows Mobile 6.5, mocny procesor oraz wyjątkowo dużą ilość pamięci (256MB RAM/512MB Flash) z możliwością jej rozszerzenia za pomocą łatwo dostępnego gniazda kart pamięci microSD. Dołączona aplikacja CipherLab Smart Shell umożliwia użytkownikowi dostosowanie wyświetlacza do swoich potrzeb, zaprogramowanie klawiszy funkcyjnych oraz łatwe zarządzanie zadaniami.

Duży i czytelny wyświetlacz TFT 3,2 cala WQVGA (240×400) z ekranem dotykowym oraz wydajny akumulator 2200mA gwarantują komfort pracy przez cały dzień (nawet do 8 godzin w trybie Wi-Fi lub GPRS). Wbudowany aparat fotograficzny 3,2 Mpix z autofocusem pozwala pracownikom mobilnym, magazynierom, kurierom lub serwisantom na udokumentowanie dowolnej informacji np. (uszkodzonego towaru, wad opakowania) oraz przesłanie tej wiadomości za pomocą MMS. Ponadto umożliwia odczyt kodów kreskowych 1D i 2D oraz rejestrację podpisów, zdjęć i wysokiej jakości filmów.

Wykorzystując bezprzewodową sieć WWAN, WLAN, WPAN, terminal CP30 może komunikować się z urządzeniami peryferyjnymi oraz przesyłać dane w czasie rzeczywistym. Natomiast zintegrowany GPS o najwyższej czułości pozwoli wyznaczyć trasę i położenie pracowników terenowych.

Urządzenia CipherLab oferowane są na rynku polskim przez firmę Koncept-L S.A.